Liga Europejska: Lewski Sofia - MFK Rużomberok 2-0 (1-0)

18 lipca na Vivacom Arena - Georgi Asparuhov odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Lewsi Sofii a Rużomberok. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lewsi Sofii 2-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 17 250 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 18:30 | Stadion: Vivacom Arena - Georgi Asparuhov | Widzów: 17250 | Arbiter: V. Banari
Lewski Sofia
MFK Rużomberok
2
0
D. Mariani 33'
D. Alar 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Lewsi Sofii.

Już w pierwszych minutach jedenastka Rużomberok próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lewsi Sofii w 33. minucie spotkania, gdy Davide Mariani zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lewsi Sofii.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davide Marianiego z Lewsi Sofii, a w 50. minucie Petera Gála-Andrezlego z drużyny przeciwnej. W 58. minucie Stanislav Yordanov został zmieniony przez Zdravka Dimitrova.

W 66. minucie kartką został ukarany Filip Twardzik, zawodnik Rużomberok. W 67. minucie Dalibor Takáč został zmieniony przez Adama Brenkusa, a za Tihomira Kostadinova wszedł na boisko Filip Hašek, co miało wzmocnić drużynę Rużomberok. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paulinha na Iliyę Yurukova. Trener Rużomberok postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Filipa Twardzika i na pole gry wprowadził napastnika Ondřeja Novotnego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Lewsi Sofii doszło do zmiany. Deni Alar wszedł za Martina Raynova.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Lewsi Sofii, strzelając kolejnego gola. W doliczonej drugiej minucie spotkania wpakował piłkę do siatki rywali Deni Alar.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Tihomir Kostadinov70′
 33′ 47′ Davide Mariani
Kristi Qose
78′ Martin Raynov
Dalibor Takáč67′
72′ Paulo Victor de Menezes Melo
Filip Twardzik66′ 74′
Stanislav Ivaylov Ivanov
Peter Gál-Andrezly50′
58′ Stanislav Yordanov Kostov
Stefan Gerec
Petar Krasimirov Ivanov
Pavol Kohár
Deyan Viktorov Ivanov
Lukáš Kojnok
58′ Zdravko Minchev Dimitrov
Adam Brenkus67′
Franco Eduardo Mazurek
Filip Hašek70′
Ivaylo Naydenov
Matej Madleňák
78′  90′ Deni Alar
Ondřej Novotný74′
72′ Iliya Yurukov
Martin Regáli

Przewaga zespołu Rużomberok w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Jedenastka Lewsi Sofii zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Lewsi Sofii dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.