Liga Europejska: Lewski Sofia - AEK Larnaca 0-4 (0-2)

1 sierpnia na Vivacom Arena - Georgi Asparuhov odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Lewsi Sofii a AEK Larnaca. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AEK Larnaca 4-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 3-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 550 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 18:30 | Stadion: Vivacom Arena - Georgi Asparuhov | Widzów: 550 | Arbiter: G. Nyberg
Lewski Sofia
AEK Larnaca
0
4
DO PRZERWY  0-2
I. Triczkowski 8',29',75',82'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny AEK Larnaca.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie Khaly Iyane został zmieniony przez Iliyę Yurukova.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Larnaca w ósmej minucie spotkania, gdy Iwan Triczkowski strzelił z karnego pierwszego gola. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Deyana Viktorova z Lewsi Sofii, a w 24. minucie Raúla Ruiza z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Lewsi Sofii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił ponownie w 29. minucie Iwan Triczkowski.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 52. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze AEK Larnaca: Raúl Ruiz, Truyols, Nacho Cases, na ich miejsce weszli: Tete, Simranjit Thandi, Florian Taulemesse. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stanislava Yordanova, Stanislava Ivaylova zajęli: Franco Mazurek, Zdravko Dimitrov. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lewski Sofia: Ivanowi Goranovowi w 59. i Martinowi Raynovowi w 62. minucie.

Dopiero w drugiej połowie Iwan Triczkowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Larnaca, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie spotkania. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Simranjita Thandiego z AEK Larnaca, a w 80. minucie Iliyę Yurukova z drużyny przeciwnej.

W 82. minucie swojego czwartego gola w tym meczu strzelił Iwan Triczkowski z AEK Larnaca. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Antonio Miguel Ramírez Martínez
59′ Ivan Goranov
Mikel González de Martín Martínez
Nuno Miguel Pereira Reis
Daniel Mojsov
21′ Deyan Viktorov Ivanov
Joan Guillem Truyols Mascaró70′
5′ Khaly Iyane Thiam
Acorán Barrera Reyes
Ivaylo Naydenov
Ignacio Cases Mora75′
62′ Martin Raynov
Hector Hevel
Paulo Victor de Menezes Melo
Lluis Sastre Reus
68′ Stanislav Ivaylov Ivanov
Iwan Triczkowski  8′ (k.), 29′, 75′, 82′
Nigel Robertha
Apostolis Giannou
52′ Stanislav Yordanov Kostov
Raúl Ruiz Matarín24′ 54′
Mikołaj Michajłow
Andreas Christodoulou
Giannis Kargas
Marios Antoniades
68′ Zdravko Minchev Dimitrov
Simranjit Singh Thandi70′ 78′
52′ Franco Eduardo Mazurek
Jean Luc Gbayara Assoubre
Nasiru Mohammed
Alberto Sansimena Chamorro54′
Deni Alar
Matija Špoljarić
5′ 80′ Iliya Yurukov
Florian Taulemesse75′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Lewsi Sofii, a w drugiej trzy. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.