Liga Europejska: Legia Warszawa - Europa FC 3-0 (2-0)

18 lipca na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Legii a Europa FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Legii 3-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 0-0, awans wywalczył zespół Legii. Na stadionie stawiło się 14 839 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawła Stolarskiego występującego w Legii.

Liga Europejska
2019-07-18 21:00 | Stadion: Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego | Widzów: 14839 | Arbiter: R. Jenkins
Legia Warszawa
Europa FC
3
0
Carlitos 6',60'
S. Kulenović 13'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Carlitos Lopez.

Niedługo później Sandro Kulenovic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Legii, strzelając kolejnego gola w 13. minucie meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał William Remy z drużyny gospodarzy. Była to 17. minuta starcia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Legii wyszedł w zmienionym składzie, za Dominika Nagya wszedł Salvador Agra. W 54. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Sergio Sánchez osłabiając tym samym drużynę gości.

W 55. minucie Andre Barr został zmieniony przez Velasca.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Legii w 60. minucie spotkania, gdy Carlitos Lopez zdobył trzecią bramkę. W 61. minucie Alex Quillo został zmieniony przez Marca Rosę, a za Adriána Gallarda wszedł na boisko Manu Dimas, co miało wzmocnić zespół Europa FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sandra Kulenovica na Jarosława Niezgodę oraz Andre'a Martinsa na Tomasza Jodłowca.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Rosę z Europa FC, a w 88. minucie Mateusza Wieteskę z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Abdul Ibrahim Ayew
88′ Mateusz Wieteska
Olmo González Casado
17′ William Remy
Mustapha Yahaya
 6′, 60′ Carlos Daniel Lopez Huesc Carlitos
Alejandro Rodríguez Rivas63′
71′ Andre Renato Soares Martins
Liam Walker
46′ Dominik Nagy
Adrián Gallardo Valdés68′
 13′ 64′ Sandro Kulenović
Michael Yome
71′ Tomasz Jodłowiec
Jason Pusey
Domagoj Antolić
Marco Rosa Blanco63′ 82′
46′ Salvador Agra
Fernando Velasco Salazar56′
64′ Jarosław Niezgoda
Manuel Dimas Suárez Arbelo68′

Drużyna Legii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Europy FC.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.