Liga Europejska: La Adelita UE Engordany - SP La Fiorita 2-1 (1-0)

4 lipca na Estadi Comunal d'Andorra la Vella w Andorze odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami La Adelita UE Engordany a La Fiorita. Pojedynek zakończył się zwycięstwem La Adelita UE Engordany 2-1. Ponieważ w pierwszym meczu także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 428 widzów.

Liga Europy
2019-07-04 19:30 | Stadion: Estadi Comunal d'Andorra la Vella | Widzów: 428 | Arbiter: A. Tean
Jesús Coca 78' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny La Adelita UE Engordany.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Nikola Zugić wywołał eksplozję radości wśród kibiców La Adelita UE Engordany, zdobywając bramkę w 17. minucie starcia.

Między 31. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom La Fiorita i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki La Adelita UE Engordany.

W 56. minucie Miguel Laborda zastąpił Morgana Lafonta. W 63. minucie Simone Loiodice został zmieniony przez Armanda Amatiego, a za Andreę Bracalettiego wszedł na boisko Fabrizio Castellazzi, co miało wzmocnić zespół La Fiorita. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Zugić na Marca Ferrego.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maria Spana z La Adelita UE Engordany, a w 72. minucie Marca Gasperoniego z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik La Adelita UE Engordany Jesús Coca.

W 84. minucie do własnej bramki trafił zawodnik La Fiorita Marco Gasperoni. Chwilę później trener La Adelita UE Engordany postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Fabia Alvesa wszedł Sebastian Varela, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie La Adelita UE Engordany utrzymać prowadzenie.

Trener La Fiorita postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Adolfa Hirscha i na pole gry wprowadził napastnika Alessandra Guidiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w samej końcówce pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Luce Righiniemu i Aaronowi Sanchezowi. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Alves
78′ (samob.) Jesús Coca Noguerol
Gianluca Vivan
Miguel Ruiz Enamorado
Roberto Di Maio
89′ Aaron Sanchez Alburquerque
Marco Gasperoni 84′ (samob.) 72′
Rafael Amaral Santos Brito
Riccardo Mezzadri
Sébastien Aguero
Samuele Olivi
38′ 56′ Miguel Angel Laborda Gil
Nicolás Leonel Castro
Hamza Ryahi Bouharma
Adolfo Josè Hirsch31′ 87′
66′ Mario Valentín Spano
Simone Loiodice63′
 17′ 76′ Nikola Zugić
Luca Righini89′
Sebastiá Gómez Pérez
Andrea Bracaletti32′ 74′
86′ Fabio Filipe Serra Alves
Danilo Ezequiel Rinaldi
Gerardo José Rubio Ortuño
Alex Stimac
Brian Harald Mengual Maneiro
Carlo Valentini
86′ Sebastian Varela
Armando Amati63′
76′ Marc Ferre Nazarro
Matteo Bonavitacola
Rodrigo Gabriel Guida Darsaut
Damiano Tommasi
56′ Morgan Lafont
Fabrizio Castellazzi74′

Alessandro Guidi87′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom La Adelita UE Engordany, a zawodnikom La Fiorita wręczył cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.