Liga Europejska: La Adelita UE Engordany - Dinamo Tbilisi 0-1 (0-0)

18 lipca na Estadi Comunal d'Andorra la Vella w Andorze odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami La Adelita UE Engordany a Dinamo Tbilisi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dinamo Tbilisi 1-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 6-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 408 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 19:30 | Stadion: Estadi Comunal d'Andorra la Vella | Widzów: 408 | Arbiter: B. Berke
La Adelita UE Engordany
Dinamo Tbilisi
0
1
A. Medioub 81'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Dinamo Tbilisi.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie Akaki Shulaia został zmieniony przez Nodara Kavtaradzego. Chwilę później trener Dinamo Tbilisi postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mykhaila Shyshkę wszedł Nika Ninua, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Dinamo Tbilisi utrzymać prowadzenie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom La Adelita UE Engordany: Mariowi Spanowi w 69. i Marcowi Ferremu w 71. minucie. W 72. minucie Morgan Lafont został zmieniony przez Miguela Labordę, co miało wzmocnić drużynę La Adelita UE Engordany. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giorgiego Zarię na Giorgiego Kukhianidzego.

Jedenastce Dinamo Tbilisi w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już 12 celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Abdel Medioub.

Davit Kobouri
89′ Rafael Amaral Santos Brito
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub  81′
Sébastien Aguero
Guja Rukhaia
71′ Marc Ferre Nazarro
Arfang Boubacar Daffé
Hamza Ryahi Bouharma
Bakar Kardava
69′ Mario Spano
Akaki Shulaia55′
87′ Sebastiá Gómez Pérez
Mykhailo Shyshka60′
72′ Morgan Lafont
Giorgi Abuashvili
89′ Sebastian Varela
Nodar Kavtaradze55′
72′ Miguel Angel Laborda Gil
Giorgi Kukhianidze74′
87′ Edu Peppe Britos
Nika Ninua60′
Rodrigo Gabriel Guida Darsaut
Giorgi Papava

Zespół Dinamo Tbilisi zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 12 celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Dinamo Tbilisi żadną kartką, natomiast piłkarzom La Adelita UE Engordany przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.