Liga Europejska: KS Kukesi - Debreceni VSC 1-1 (1-0)

18 lipca na Elbasan Arena w Elbasan odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Kukesi a VSC Debreczyn. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 3-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 547 widzów.

C. Szatmári 58'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu VSC Debreczyn.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Valon Ethemi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kukesi , zdobywając bramkę w 17. minucie pojedynku.

Między 19. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Kukesi i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kukesi.

Drużyna Kukesi długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 41 minut, jednak zespół VSC Debreczyn doprowadził do remisu. Gola strzelił Csaba Szatmári. Trener Kukesi postanowił wzmocnić formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Ardiana Cuculego. Na boisko wszedł Bruno Lulaj, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 66. minucie Dániel Zsóri został zastąpiony przez Harunę Zambuka. W 73. minucie Vesel Limaj został zmieniony przez Emiljana Mustę, a za Valona Ethemiego wszedł na boisko Arbër Çyrbja, co miało wzmocnić jedenastkę Kukesi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Trujić na Richárda Csősza. Trener VSC Debreczyn postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Attilę Harisa i na pole gry wprowadził napastnika Aleksa Damásdiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Sándor Nagy
61′ Ardian Cuculi
János Ferenczi
42′ Tome Kitanovski
Erik Kusnyír
Simon Rrumbullaku
Gábor Bence Pávkovics
19′ Olsi Teqja
Csaba Szatmári  58′
 17′ 84′ Valon Ethemi
Attila Mihály Haris90′
19′ 73′ Vesel Limaj
Nikola Trujić82′
31′ Vasil Shkurtaj
Dániel Zsóri66′
Ilir Avdyli
Tomáš Košický
61′ Bruno Lulaj
Szabolcs Barna
Edis Maliki
Ákos Kinyik
84′ Arbër Çyrbja
Richárd Csősz82′
73′ Emiljano Musta
Alex Damásdi90′
Toni Selimi
Tamás Takács
Markovanbasten Çema
Haruna Zambuk Garba66′

Przewaga zespołu Kukesi w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Kukesi, a zawodnikom VSC Debreczyn pokazał jedną.