Liga Europejska: KR Reykjavík - Molde FK 0-0

18 lipca na Alvogenvöllurinn w Reykjavík odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami KR Reykjavik a Molde. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła drużyna Molde tylko 7-1, więc awans wywalczył zespół Molde. Na stadionie stawiło się 355 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 21:00 | Stadion: KR-völlur | Widzów: 355 | Arbiter: I. McNabb
KR Reykjavík
Molde FK
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Molde.

Już w pierwszych minutach drużyna Molde próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół KR Reykjavik wyszedł w zmienionym składzie, za Arnóra Adalsteinssona wszedł Aron Josepsson. Trener Molde postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ohikhuaeme'a Omoijuanfo. Na boisko wszedł Mathis Bolly, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 71. minucie Pálmi Pálmason został zastąpiony przez Atlego Sigurjónssona. W tej samej minucie w drużynie Molde doszło do zmiany. Eirik Hestad wszedł za Fredrika Aursnesa. Po chwili trener KR Reykjavik postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Finnura Margeirssona wszedł Kristinn Jónsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis.

W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ástbjörna Thórdarsona z KR Reykjavik, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Eirika Hestada z drużyny przeciwnej. W 82. minucie w drużynie Molde doszło do zmiany. Leke James wszedł za Erlinga Knudtzona.

Alexandro Craninx
46′ Arnór Sveinn Aðalsteinsson
Lunan Ruben Gabrielsen
Skúli Jón Fridgeirsson
Kristoffer Haraldseid
Gunnar Þór Gunnarsson
Kristoffer Haugen
81′ Ástbjörn Þórdarson
Vegard Valgermo Forren
Pablo Oshan Battuto Punyed Dubón
Fredrik Aursnes71′
78′ Finnur Orri Margeirsson
Etzaz Hussain
71′ Pálmi Rafn Pálmason
Oliver Petersen
78′ Kristinn Jónsson
Martin Bjørnbak
46′ Aron Bjarki Jósepsson
Christopher Telo
Arnþór Ingi Kristinsson
Eirik Hestad71′ 90′
71′ Atli Sigurjónsson
Magnus Wolff Eikrem
Tobias Bendix Thomsen
Mathis Bolly62′
Óskar Örn Hauksson
Leke James82′

Przewaga jedenastki Molde w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.