Liga Europejska: KF Shkupi 1927 - Pyunik FC 1-2 (0-2)

18 lipca na Toše Proeski Arena w Skopje odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Shkupi 1927 a Pyunika. Mecz zakończył się zwycięstwem Pyunika 2-1. Ponieważ w pierwszym starciu padł remis 3-3, awans wywalczył zespół Pyunika. Pojedynek obejrzało 8 045 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 20:30 | Stadion: Toše Proeski Arena | Widzów: 8045 | Arbiter: V. Romanov
A. Miranyan 31'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pyunika w siódmej minucie spotkania, gdy Artak Yedigaryan strzelił pierwszego gola.

W dziewiątej minucie żółtą kartkę dostał Artem Simonyan z Pyunika.

Drużyna Shkupi 1927 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Pyunika, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry wynik na 0-2 podwyższył Artur Miranyan.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mevlana Adilego z Shkupi 1927, a w 44. minucie Sergiego Shevchuka z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Shkupi 1927 wyszła w zmienionym składzie, za Oumara Goudiaby'ego wszedł Artan Veliu. W 60. minucie za Fatiego Ismailjego wszedł Besart Krivanjeva.

W 67. minucie Artem Simonyan został zmieniony przez Stevena Alfreda, co miało wzmocnić zespół Pyunika. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lamine Diacka na Fatjona Jusufiego. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Muharema Bajramiego z Shkupi 1927, a w 79. minucie Kristiego Marku z drużyny przeciwnej.

Mimo że drużyna Shkupi 1927 nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 90 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 82. minucie bramkę kontaktową zdobył Marin Jurina.

W 86. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Serginho osłabiając tym samym zespół Shkupi 1927. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Pyunik: Maksimowi Zhestokovowi w 87. minucie i Andrii Dragojeviciowi w piątej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Andrija Dragojević90′
34′ Mevlan Adili
Artak Edigarjan  7′
70′ Muharem Bajrami
Maksim Zhestokov87′
69′ Lamine Diack
Karlen Mkrtchyan
60′ Fati Ismailji
Serhii Shevchuk44′
86′ Sérgio Antonio Da Luiz Junior
Artem Simonyan9′ 67′
46′ Oumar Goudiaby
Erik Vardanyan
 82′ Marin Jurina
Artur Miranyan  31′
Alban Miftari
Gor Manukjan
60′ Besart Krivanjeva
Anton Belov
69′ Fatjon Jusufi
Aleksandr Galimov
46′ Artan Veliu
Steven Alfred67′

Sędzia wręczył dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Shkupi 1927, a zawodnikom Pyunika przyznał pięć żółtych.

Drużyna Shkupi 1927 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Pyunika w drugiej połowie wymienił jednego gracza.