Liga Europejska: KF Shkendija - F91 Dudelange 1-2 (1-0)

23 lipca na Toše Proeski Arena w Skopje odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami KF Shkendija i Dudelange. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dudelange 2-1. Pojedynek obejrzało 2 602 widzów.

Liga Europy
2019-07-23 17:55 | Stadion: Toše Proeski Arena | Widzów: 2602 | Arbiter: Tore Hansen
D. Sinani 69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KF Shkendija w ósmej minucie spotkania, gdy Agim Ibraimi strzelił z karnego pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KF Shkendija.

Na drugą połowę jedenastka Dudelange wyszła w zmienionym składzie, za Sabira Bougrine'a wszedł Antoine Bernier. W 60. minucie Zeni Husmani został zmieniony przez Ennura Totrego.

W 62. minucie sędzia wręczył kartkę Marjanowi Radeskiemu z KF Shkendija. W tej samej minucie Marjan Radeski został zmieniony przez Besarta Ibraimiego, co miało wzmocnić drużynę KF Shkendija. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tina Barbosę na Adela Bettaieba.

Zespół KF Shkendija długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 56 minut, jednak jedenastka Dudelange doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Adel Bettaieb. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom KF Shkendija: Glediemu Miciemu w 66. i Bekimowi Redjepiemu w 67. minucie.

Niedługo po stracie bramki zespół Dudelange objął prowadzenie. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Danel Sinani.

Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Dudelange. W 76. minucie Gledi Mici został zmieniony przez Omara Imeriego, co miało wzmocnić drużynę KF Shkendija. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mickaëla Garos na Charles'a Morrena. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Radeski
67′ Bekim Redjepi
Tim Kips90′
Egzon Bejtulai
Mohamed Bouchouari75′
66′ 76′ Gledi Mici
Sabir Bougrine46′
60′ Zeni Husmani
Mickaël Garos80′
Juan Felipe Alves Ribeiro
Mario Pokar90′
Stênio Marcos da Fonseca Salazar Júnior
Danel Sinani  69′ (k.)
 8′ (k.) Agim Ibraimi
Dominik Stolz
62′ 62′ Marjan Radeski
Bertino João Cabral Barbosa64′
Kostadin Zahov
Ilias Moutha-Sebtaoui
Konstantin Cheshmedzhiev
Salif Dramé
76′ Omar Imeri
Thibaut Lesquoy
60′ Ennur Totre
Ryan Klapp
62′ Besart Ibraimi
Charles Morren80′
Valjmir Nafiu
Antoine Bernier46′
Shefit Shefiti
Adel Bettaieb64′  64′

Jedenastka Dudelange zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.