Liga Europejska: Inter Turku - Brondby IF 2-0 (0-0)

18 lipca na Veritas Stadion odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Interu Turku a Broendby. Starcie zakończyło się zwycięstwem Interu Turku 2-0. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła jedenastka Broendby 4-1, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 3 711 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 17:30 | Stadion: Veritas Stadion | Widzów: 3711 | Arbiter: K. Kennedy
Inter Turku
Broendby IF
2
0
N. Markkula 52'
F. Valenčič 56'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Broendby.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Anthony'emu Jungowi z Broendby. Była to druga minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Interu Turku w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie bramkę zdobył Niko Markkula.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w 56. minucie spotkania, gdy Filip Valenčič zdobył drugą bramkę. W 58. minucie Tobias Børkeeiet został zmieniony przez Josipa Radoševicia.

Między 59. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Interu Turku: Arttu Hoskonen, Niilo Mäenpää, Luciano Balbi, na ich miejsce weszli: Daan Klinkenberg, Albion Ademi, Mikko Kuningas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mikaela Uhre'a, Kaspra Fiskera zajęli: Kamil Wilczek, Paulus Arajuuri. Między 75. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Marvin Schwäbe
86′ Luciano Damián Balbi
Jens Martin Gammelby
Juuso Hämäläinen
Hjörtur Hermannsson
70′ Arttu Hoskonen
Anthony Jung2′
 52′ Niko Markkula
Tobias Borchgrevink Børkeeiet58′
Miro Tenho
Kasper Fisker Jensen75′ 90′
76′ Niilo Mäenpää
Simon Hedlund
81′ Álvaro Muñiz Cegarra
Dominik Kaiser90′
Aleksi Paananen
Simon Tibbling
Timo Furuholm
Kevin Mensah
 56′ Filip Valenčič
Mikael Uhre59′
Aati Marttinen
Michael Tørnes
Daniel Kamy Ntankeu Yves
Paulus Arajuuri90′
70′ Daan Klinkenberg
Anton Skipper Hendriksen
86′ Mikko Kuningas
Jesper Lindstrøm
Elias Mastokangas
Josip Radošević58′
76′ Albion Ademi
Lasse Vigen Christensen
Hanson Boakai
Kamil Wilczek59′

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom Interu Turku, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.