Liga Europejska: IFK Norrköping - St. Patrick's Dublin 2-1 (1-0)

18 lipca na Östgötaporten odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Norrköpinga a St. Patrick's. Mecz zakończył się zwycięstwem Norrköpinga 2-1. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 5 925 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 20:00 | Stadion: Östgötaporten | Widzów: 5925 | Arbiter: D. Jakimovski
C. Clifford 72'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Norrköpinga.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 37. minucie żółtą kartką został ukarany Rasmus Lauritsen, piłkarz gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Norrköpinga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Jordan Larsson.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Conor Clifford z St. Patrick's. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Norrköpinga.

W 52. minucie Gary Shaw został zastąpiony przez Deana Clarke'a. W 53. minucie sędzia wręczył żółtą kartkę Davidowi Websterowi z drużyny gości.

Niedługo później trener St. Patrick's postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Ciana Colemana. Na boisko wszedł Darragh Markey, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ciaranowi Kellemu i Filipowi Dagerstålowi.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Conor Clifford.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w zespole St. Patrick's za Jamiego Lennona wszedł Rhys McCabe, a w drużynie Norrköpinga Christoffer Nyman zmienił Karl Holmberga. W 75. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Kevinowi Tonerowi, zawodnikowi St. Patrick's.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norrköpinga w 86. minucie spotkania, gdy Karl Holmberg zdobył drugą bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Norrköpinga doszło do zmiany. Andreas Blomqvist wszedł za Alexandra Franssona.

Ciaran Kelly ze St. Patrick's w 89. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 72. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Brendan Clarke
72′ Filip Dagerstål
Ian Bermingham
Lars Christian Krogh Gerson
Lee Desmond
Kasper Larsen
Ciaran Kelly72′ 89′
37′ Rasmus Lauritsen
Simon Madden
88′ Alexander Fransson
Kevin Toner75′
Simon Thern
Conor Clifford  72′ 42′
Guðmundur Thórarinsson
Cian Coleman64′
 37′ Jordan Larsson
Jamie Lennon73′
73′ Christoffer Nyman
Mikey Drennan
63′ Simon Ivar Alexander Skrabb
Gary Shaw52′
David Mitov-Nilsson
Barry Murphy
63′ Egzon Binaku
David Webster53′
Henrik Castegren
Chris Forrester
Ian Rey Smith Quiros
Darragh Markey64′
88′ Andreas Blomqvist
Rhys McCabe73′
Sead Haksabanovic
Dean Clarke52′
73′  86′ Karl Holmberg
Jake Walker

Zawodnicy gości dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.