Liga Europejska: IFK Norrköping - FK Liepāja 2-0 (1-0)

25 lipca na Östgötaporten odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Norrköpinga i Liepej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Norrköpinga 2-0. Na stadionie zasiadło 5 440 widzów.

S. Haksabanovic 80'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszej minucie Simon Thern dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Norrköpinga.

Jedyną kartkę w meczu dostał Christoffer Nyman z Norrköpinga. Była to 52. minuta pojedynku. W 72. minucie za Alexandra Franssona wszedł Sead Haksabanovic.

Trener Liepej postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Richarda Fridaya i na pole gry wprowadził napastnika Danu Spătaru, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norrköpinga w 80. minucie spotkania, gdy Sead Haksabanovic strzelił drugiego gola. W 81. minucie Mārtiņš Ķigurs został zmieniony przez Cristiana Torresa, co miało wzmocnić drużynę Liepej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karl Holmberga na Andreasa Blomqvista.

Po chwili trener Norrköpinga postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Christoffera Nymana wszedł Henrik Castegren, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Norrköpinga utrzymać prowadzenie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Vadims Žuļevs
72′ Alexander Fransson
Richard Emeka Friday72′
 1′ Simon Thern
Martinš Kigurs81′
Guðmundur Thórarinsson
Amâncio José Pinto Fortes
86′ Karl Holmberg
Leonel Strumia
52′ 89′ Christoffer Nyman
Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris
89′ Henrik Castegren
Kristers Čudars
Ian Rey Smith Quiros
Cristian Damián Torres81′
86′ Andreas Blomqvist
Raivis Viļumsons
72′  80′ Sead Haksabanovic
Vüqar Əsgərov
Alexander Jakobsen
Danu Spătaru72′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Norrköpinga wręczył jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Liepej w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 1 sierpnia w Lipawie. Strata Liepai wciąż jest do odrobienia.