Liga Europejska: HŠK Zrinjski Mostar - Malmö FF 1-0 (0-0)

15 sierpnia na Stadionie Pecara w Širokim Brijegu odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Zrinjskiego Mostara a Malmö. Starcie zakończyło się zwycięstwem Zrinjski Mostar 1-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężyła drużyna Malmö 3-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 4 509 widzów.

D. Szovszić 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Malmö.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Marcus Antonsson został zastąpiony przez Guillerma Molinsa.

Trener Zrinjskiego Mostara postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Stanišę Mandicia wszedł Petar Stojkić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Zrinjskiego Mostara utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Zrinjskiego Mostara udało się strzelić gola i wygrać. Między 68. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zrinjskiego Mostara: Mario Tičinović, Ivan Ćurjurić, na ich miejsce weszli: Marko Bencun, Frane Čirjak. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andersa Christiansena, Markusa Rosenberga zajęli: Arnór Traustason, Romain Gall.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Markusowi Rosenbergowi z drużyny Malmö. Była to 78. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu dla Zrinjskiego Mostara zdobył z rzutu karnego Damir Szovszić w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Eric Larsson
72′ Mario Tičinović
Lasse Nielsen
81′ Ivan Ćurjurić
Behrang Safari
Miljan Govedarica
Fouad Bachirou
65′ Staniša Mandić
Anders Christiansen68′
Edin Rustemović
Oscar Lewicki
 90′ (k.) Damir Szovszić
Romain Gall87′
65′ Petar Stojkić
Bonke Innocent
72′ Marko Bencun
Søren Krukow Rieks
81′ Frane Čirjak
Erdal Rakip
Kristijan Stanić
Arnór Ingvi Traustason68′
Damir Zlomislić
Guillermo Federico Molins Palmeiro6′

Jedenastka Zrinjskiego Mostara była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Zrinjskiego Mostara żadną kartką, natomiast zawodnikom Malmö wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.