Liga Europejska: HŠK Zrinjski Mostar - Fudbalska Akademija Pandev 3-0 (0-0)

18 lipca na Stadionie Bijelim Brijeg odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Zrinjskiego Mostara a Akademii Pandev. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zrinjskiego Mostara 3-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 3-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 2 500 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 19:00 | Stadion: Stadion Bijeli Brijeg | Widzów: 2500 | Arbiter: O. Pechanec
R. Gojković 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Zrinjskiego Mostara.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mihailowi Manevskiemu z drużyny gości. Była to 30. minuta spotkania.

Na drugą połowę zespół Zrinjskiego Mostara wyszedł w zmienionym składzie, za Kristijana Stanicia wszedł Miljan Govedarica.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Staniša Mandić.

W 51. minucie kartkę dostał Ivan Ćurjurić z Zrinjskiego Mostara. W 59. minucie w drużynie Zrinjskiego Mostara doszło do zmiany. Damir Szovszić wszedł za Frane Čirjaka. Niestety w 65. minucie meczu Marko Alchevski bramkarz Akademii Pandev z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Davida Denkovskiego - rezerwowego bramkarza jedenastki.

W 67. minucie Gjorgi Tanushev został zmieniony przez Sashka Pandeva. W 69. minucie kartkę dostał Slobodan Jakovljević, piłkarz Zrinjskiego Mostara. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Akademii Pandev doszło do zmiany. Vane Jovanov wszedł za Maria Krstovskiego.

Chwilę później trener Zrinjskiego Mostara postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Edina Rustemovicia. Na boisko wszedł Semir Pezer, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zespół Akademii Pandev ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Miljan Govedarica.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Zrinjski Mostar: Stanišy Mandiciowi w 82. i Dariowi Rugaszeviciowi w 89. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zrinjskiego Mostara w 90. minucie spotkania, gdy Renato Gojković zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Dime Dimov
 90′ Renato Gojković
Ljupche Doriev
69′ Slobodan Jakovljević
Tomislav Iliev
89′ Dario Rugaszević
Mihail Manevski30′
51′ Ivan Ćurjurić
Riste Temelkov
59′ Frane Čirjak
Stefan Kostov
 50′ 82′ Staniša Mandić
Daniel Milovanovikj
79′ Edin Rustemović
Gjorgji Stoilov
46′ Kristijan Stanić
Vane Jovanov75′
46′  79′ Miljan Govedarica
Emir Skenderi
79′ Semir Pezer
Kristijan Velinovski
59′ Damir Szovszić
Aleksandar Mishov
Irfan Hadžić
Sashko Pandev67′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Akademii Pandev wręczył jedną.