Liga Europejska: HŠK Zrinjski Mostar - FC Utrecht 2-1 (0-1,1-1)

1 sierpnia na Stadionie Bijelim Brijeg odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Zrinjskiego Mostara a Utrechtu. Pojedynek zakończył się po dogrywce zwycięstwem Zrinjski Mostar 2-1, które wywalczyło awans. Starcie obejrzało 5,984 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 19:00 | Stadion: Stadion Bijeli Brijeg | Widzów: 5984 | Arbiter: A. Munukka
S. Gustafson 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 44. minucie kartkę dostał Slobodan Jakovljević, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Utrechtu w 45. minucie spotkania, gdy Simon Gustafson strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Utrechtu.

W 51. minucie kartkę otrzymał Adam Maher z drużyny gości. W 59. minucie za Frane Čirjaka wszedł Ivan Ćurjurić.

Zespół Zrinjskiego Mostara wyrównał wynik meczu. W 65. minucie bramkę wyrównującą zdobył Irfan Hadžić.

W 66. minucie Václav Černý został zmieniony przez Issaha Abassa, a za Justina Lonwijka wszedł na boisko Joris van Overeem, co miało wzmocnić drużynę Utrechtu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edina Rustemovicia na Semira Pezera. W 86. minucie kartkę dostał Ivan Ćurjurić z Zrinjskiego Mostara. Chwilę później trener Zrinjskiego Mostara postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Miljana Govedaricę wszedł Mario Tičinović, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

W tej samej minucie w jedenastce Utrechtu doszło do zmiany. Giovanni Troupée wszedł za Seana Klaibera.

Emil Evert Bergström
44′ Slobodan Jakovljević
Leon Guwara
Advan Kadušić
Willem Janssen
Dario Rugaszević
Sean Klaiber87′
59′ Frane Čirjak
Simon Gustafson  45′
87′ Miljan Govedarica
Justin Lonwijk80′
 111′ Staniša Mandić
Adam Maher51′
78′ Edin Rustemović
Sander van de Streek
Damir Szovszić
Václav Černý66′
 65′ 103′ Irfan Hadžić
Mark van der Maarel
87′ Mario Tičinović
Urby Emanuelson105′
59′ 86′ Ivan Ćurjurić
Joris van Overeem80′
78′ Semir Pezer
Issah Abass66′
103′ Ivan Lendrić
Nick Venema

W 103. minucie Irfan Hadžić został zmieniony przez Ivana Lendricia, co miało wzmocnić zespół Zrinjskiego Mostara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gyrana Kerka na Urbego Emanuelsona. W pierwszych minutach drugiej części dogrywki kartkę obejrzał Giovanni Troupée z drużyny gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 111. minucie na listę strzelców wpisał się Staniša Mandić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Dogrywkę wygrał zespół gospodarzy który strzelił jednego gola.

Przewaga jedenastki Utrechtu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.