Liga Europejska: Honved Budapeszt - Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv 0-0

25 lipca na ETO Park w Győr odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Honvedu Budapeszt i CS Universitatea. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 2 720 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 18:55 | Stadion: ETO Park | Widzów: 2720 | Arbiter: K. Clancy
Honved Budapeszt
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Od 19. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Honvedu Budapeszt oraz dwie drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka CS Universitatea wyszła w zmienionym składzie, za Carlosa Fortesa wszedł Mihai Roman. W 62. minucie arbiter pokazał kartkę Mihaiemu Romanowi, piłkarzowi CS Universitatea.

W 65. minucie Kamer Qaka zastąpił Antoniego Ivanova. W tej samej minucie trener Honvedu Budapeszt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Tidjaniego Moutariego. Na boisko wszedł Vladyslav Kulach, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie Ivan Lovrić został zmieniony przez MacDonalda Ngwę, a za Davida N'Goga wszedł na boisko Dominik Cipf, co miało wzmocnić drużynę Honvedu Budapeszt. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandru Cicâldău na Vasile Constantina.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dániela Gazdaga z Honvedu Budapeszt, a w 85. minucie Renata Kelicia z drużyny przeciwnej.

Bogdan Ilie Vătăjelu
19′ 75′ Ivan Lovrić
Renato Kelić85′
Eke Uzoma
Ivan Martić
23′ Bence Zoltán Banó-Szabó
Cristi Marian Bărbuț
84′ Dániel Gazdag
Alexandru Cicâldău90′
Barna Kesztyűs
Alexandru Mateiu
65′ Tidjani Amadou Moutari Kalala
Kamer Adem Qaka25′ 65′
81′ David N'Gog
Carlos Manuel dos Santos Fortes46′
Attila Berla
Iulian Laurențiu Popescu
George Ikenne-King
Marius Ionuț Briceag
75′ MacDonald Ngwa Niba
Tiago Emanuel Canelas Almeida Ferreira
Tamás Egerszegi
Ștefan Marinel Vlădoiu
81′ Dominik Cipf
Vasile Nicolae Constantin90′
Márk Hegedűs
Antoni Valeri Ivanov65′
65′ Vladyslav Kulach
Mihai Alexandru Roman46′ 62′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników CS Universitatea. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Honvedu Budapeszt otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.