Liga Europejska: HJK Helsinki - Riga FC 2-2 (1-0)

15 sierpnia na Telia 5G -areena odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami HJK Helsinki a FC Riga. Mecz zakończył się remisem 2-2. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 1-1, awans wywalczył zespół FC Riga. Na stadionie zasiadło 6 847 widzów.

R. Debelko 62',80'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy HJK Helsinki nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W czwartej minucie Petteri Forsell dał prowadzenie swojej jedenastce.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny HJK Helsinki.

W 56. minucie za Tomislava Šaricia wszedł Olegs Laizans. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole FC Riga doszło do zmiany. Deniss Rakels wszedł za Vladislavsa Fjodorovsa.

W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Petteriemu Forsellowi z HJK Helsinki.

Dopiero w drugiej połowie Roman Debelko wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Riga, zdobywając bramkę w 62. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HJK Helsinki w 69. minucie spotkania, gdy Tim Vayrynen strzelił drugiego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Georgios Valerianos, zawodnik FC Riga.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Roman Debelko z FC Riga. W 81. minucie w jedenastce HJK Helsinki doszło do zmiany. Ivan Tarasov wszedł za Rafinhę.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Romanowi Debelce z drużyny gości. Po chwili trener FC Riga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w drugiej minucie doliczonego czasu starcia zastąpił zmęczonego Rogera. Na boisko wszedł Ritvars Rugins, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Roberts Ozols
77′ Nikolai Alho
Georgios Valerianos70′
81′ Rafael Scapini de Almeida
Felipe Bezerra Brisola
 4′ 61′ Petteri Forsell
Vladislavs Fjodorovs60′
71′ Kaan Kairinen
Stefan Panić
Evans Mensah
Roger Junio Rodrigues Figueira90′
Riku Riski
Tomislav Šarić56′
 69′ Tim Vayrynen
Roman Debelko  62′, 80′ 86′
Markus Uusitalo
Maksims Uvarenko
Victor Luiz Prestes Filho
Elvis Stuglis
77′ Henri Toivomäki
Olegs Laizans56′
71′ Sebastian Dahlström
Ritvars Rugins90′
81′ Ivan Tarasov
Aleksejs Viszniakovs
Santeri Väänänen
Kamil Biliński
Erfan Zeneli
Deniss Rakels60′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Riga pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.