Liga Europejska: HB Tórshavn - Linfield FC 2-2 (1-1)

W starciu rozgrywek Ligi Europejskiej, które rozegrane zostało 23 lipca, zespół HB Torshavn zremisował z Linfieldem 2-2 (1-1). Mecz na Gundadalur w Thorshavn obejrzało 751 widzów.

A. Waterworth 2',88'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Linfieldu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Andrew Waterworth.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Magnusowi Egilssonowi z zespołu gospodarzy. Była to 33. minuta pojedynku.

Zawodnicy HB Torshavn nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Adrian Justinussen.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 70. minucie za Sebastiana Pingla wszedł Dan Í Soylu. Między 77. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Linfieldu: Jordan Stewart, Daniel Kearns, Niall Quinn, na ich miejsce weszli: Kirk Millar, Shayne Lavery, Joel Cooper. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adriana Justinussena, Brynjara Hlödverssona zajęli: Pætur Petersen, Daniel Johansen.

W 88. minucie sędzia pokazał kartkę Hørðurowi Askamowi z HB Torshavn.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Andrew Waterworth z Linfieldu.

Jedenastka HB Torshavn otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 89. minucie Pætur Petersen wyrównał wynik meczu.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Matthew Clarke
88′ Hørður Heðinsson Askham
Niall Quinn83′
85′ Brynjar Hlödversson
Mark Stafford
33′ Magnus Egilsson
Jimmy Callacher
Tróndur Jensen
Bastien Héry
 37′ (k.) 78′ Adrian Rúnason Justinussen
Daniel Kearns81′
Símun Eiler Samuelsen
Jamie Mulgrew
Ari Mohr Olsen
Jordan Stewart77′
70′ Sebastian Pingel
Andrew Waterworth  2′, 88′ (k.)
Bjarti Vitalis Mørk
Alex Moore
85′ Daniel Johansen
Joel Cooper83′
Bartal Wardum
Stephen Fallon
70′ Dan Berg Í Soylu
Kirk Millar77′
René Shaki Joensen
Andy Mitchell
78′  89′ Pætur Joensson Petersen
Ross Larkin
Símun Sólheim
Shayne Lavery81′

Wyraźna przewaga jedenastki HB Torshavn nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona aż 11 celnych strzałów.

Zespół HB Torshavn zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom HB Torshavn przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.