Liga Europejska: Hapoel Be'er Sheva FC - KF Laçi 1-0 (0-0)

18 lipca na Yaakov Turner Toto Stadium w Beer Szewie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Hapoelu Beer Szewa a Laci. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hapoelu Beer Szewa 1-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 1-1, awans wywalczył zespół Hapoelu Beer Szewa. Na stadionie zasiadło 10 980 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 19:30 | Stadion: Yaakov Turner Toto Stadium | Widzów: 10980 | Arbiter: T. Pejin
Hapoel Be'er Sheva FC
KF Laçi
1
0
N. Sabag 69'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Hapoelu Beer Szewa zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Laci była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bena Bittona z Hapoelu Beer Szewa, a w 42. minucie Davida Domgjoniego z drużyny przeciwnej.

W 54. minucie kartkę obejrzał Sean Goldberg z Hapoelu Beer Szewa. W 59. minucie José Carrillo został zmieniony przez Bena Sahara.

Jedyną bramkę meczu dla Hapoelu Beer Szewa zdobył Naor Sabag w 69. minucie. Między 74. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Hapoelu Beer Szewa: Ramzi Safouri, Nigel Hasselbaink, na ich miejsce weszli: Niv Zrihan, Maruwan Kabha. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Teca, Abdurramana Fangaja zajęli: Elvi Berisha, Rudolf Turkaj.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Juljana Shehu, zawodnika Laci.

Gentian Selmani
22′ Ben Bitton
David Domgjoni42′
54′ Sean Goldberg
Ardit Deliu
 69′ Naor Sabag
Regi Lushkja
74′ Ramzi Safouri
Juljan Shehu81′
Eden Shamir
Teldiano Guimaraes Franca Junior74′
59′ José Ángel Carrillo Casamayor
Kyrian Nwabueze
85′ Nigel Hasselbaink
Redon Xhixha
Ohad Levita
Edmir Sali
Amit Biton
Taulant Sefgjinaj
85′ Maruwan Kabha
Rudolf Turkaj86′
David Yair Keltjens
Elvi Berisha74′
Gal Levi
Ndriçim Shtubina
59′ Ben Sahar
Fatmir Prengaj
74′ Niv Zrihan
Renato Spahiu

Zespół Hapoelu Beer Szewa był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy Hapoelu Beer Szewa. Wręczył im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Hapoelu Beer Szewa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.