Liga Europejska: Hapoel Be'er Sheva FC - FK Kairat Almaty 2-0 (1-0)

25 lipca na Yaakov Turner Toto Stadium w Beer Szewie odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Hapoelu Beer Szewa i FK Kairat. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hapoelu Beer Szewa 2-0. Mecz obejrzało 8 167 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 19:30 | Stadion: Yaakov Turner Toto Stadium | Widzów: 8167 | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
Hapoel Be'er Sheva FC
FK Kairat Almaty
2
0
R. Safouri 10'
E. Shamir 63'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hapoelu Beer Szewa w 10. minucie spotkania, gdy Ramzi Safouri zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Beer Szewa: Maruwanowi Kabże w 29. i Edenowi Shamirowi w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hapoelu Beer Szewa.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miguela Vitora z Hapoelu Beer Szewa, a w 50. minucie Jełdosa Achmietowa z drużyny przeciwnej. W 54. minucie Ramzi Safouri zastąpił Bena Sahara.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Hapoelu Beer Szewa, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie wynik na 2-0 podwyższył Eden Shamir.

Między 67. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Kairat: Bauyrżan Isłamchan, Konrad Wrzesiński, Aybol Abiken, na ich miejsce weszli: Marton Eppel, Yerkebulan Seidakhmet, Ramazan Orazov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nigela Hasselbainka, Davida Keltjensa zajęli: Niv Zrihan, Naor Sabag. Od 70. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Rade Dugalic77′
48′ Miguel Ângelo Leonardo Vitor
Dino Mikanović
Loai Taha
Gafurżan Sujumbajew
29′ Maruwan Kabha
Aybol Abiken76′
87′ David Yair Keltjens
Bauyrżan Isłamchan67′
70′ Jimmy Marín
Islambek Kuat90′
 10′ (k.) 54′ Ramzi Safouri
Konrad Wrzesiński67′
 63′ 42′ Eden Shamir
Gieorgij Żukow
78′ Nigel Hasselbaink
Nebojša Kosović
87′ Naor Sabag
Ramazan Orazov76′
José Ángel Carrillo Casamayor
Yerkebulan Tungyshbayev
54′ Ben Sahar
Marton Eppel67′
78′ Niv Zrihan
Yerkebulan Seidakhmet67′ 90′

Drużyna FK Kairat miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.