Liga Europejska: Hajduk Split - Gzira United FC 1-3 (1-0)

18 lipca na Stadionie Poljud odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Hajduka Split a Gziry United FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Gziry United FC 3-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężyła drużyna Hajduka Split tylko 2-0, więc awans wywalczyła jedenastka Gziry United FC. Na stadionie stawiło się 18 236 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 20:00 | Stadion: Stadion Poljud | Widzów: 18236 | Arbiter: N. Neokleous
H. Koné 69',90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Hajduka Split.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Bassel Jradi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hajduka Split, zdobywając bramkę w siódmej minucie meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Juanowi Corbalanowi z Gziry United FC. Była to 30. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hajduka Split.

Drużyna Gziry United FC wyrównała wynik meczu. W 57. minucie gola wyrównującego strzelił Jefferson.

W 58. minucie za Ivana Dolčeka wszedł Josip Juranović. W 59. minucie w zespole Hajduka Split doszło do zmiany. Stanko Jurić wszedł za Françeska Tahiraja. Po chwili trener Gziry United FC postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Elvisa Sakyiego wszedł Sacha Borg, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Gziry United FC utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Gziry United FC udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gziry United FC w 69. minucie spotkania, gdy Ben Koné zdobył drugą bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Gziry United FC doszło do zmiany. Zachary Scerri wszedł za Rodolfa Soaresa.

W 80. minucie kartkę dostał Fernando Barbosa, piłkarz Gziry United FC. Chwilę później trener Hajduka Split postanowił wzmocnić linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Dina Beširovicia. Na boisko wszedł Anthony Kalik, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Gziry United FC doszło do zmiany. Amadou Samb wszedł za Andrewa Cohena.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia wręczył kartkę Gianmarcowi Contiemu z jedenastki gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Pięć minut później Ben Koné po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-3.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Rodolfo dos Santos Soares77′
58′ Ivan Dolček
Andrew Cohen86′
81′ Dino Beširović
Gianmarco Conti90′
 7′ Bassel Zakaria Jradi
Juan Carlos Corbalan30′
59′ Françesko Tahiraj
Sacha Borg66′
58′ Josip Juranović
Luca Brincat
Ádám Gyurcsó
Clifford Gatt Baldacchino
59′ Stanko Jurić
Christian Sammut
81′ Anthony Kalik
Zachary Scerri77′
Dario Špikić
Amadou Samb86′

Arbiter nie ukarał zawodników Hajduka Split żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.