Liga Europejska: Glasgow Rangers FC - FC Progrès Niederkorn 2-0 (1-0)

W pojedynku rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, drużyna Glasgow Rangers wygrała z Progresem 2-0 (1-0). Mecz na Ibrox Stadium obejrzało 43 629 widzów.

S. Ojo 54'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tomowi Laterzy z Progresu. Była to 12. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 20. minucie spotkania, gdy Joe Aribo zdobył pierwszą bramkę. W 33. minucie Aldin Skenderovic został zmieniony przez Yanna Marquesa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Glasgow Rangers.

Drugą połowę zespół Progresu rozpoczął w zmienionym składzie, za Belmina Muratovica wszedł Jack Mmaee.

Drużyna Progresu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Oluwaseyi Ojo.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Joe Aribo, piłkarz Glasgow Rangers. W 88. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Tom Laterza, osłabiając drużynę Progresu. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 12. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Tom Laterza12′ 88′
 20′ 71′ Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo
Aldin Skenderovic33′
Steven Davis
Ben Vogel
Ryan Jack
Belmin Muratovic46′
66′ Scott Nathaniel Arfield
Christian Silaj
75′ Alfredo José Morelos Aviléz
Mayron De Almeida
 54′ 81′ Oluwaseyi Babajide Ojo
Yannick Cervellera
75′ Jermain Defoe
Emmanuel Françoise80′
66′ Jordan Lewis Jones
Florik Shala
81′ Greg Alexander James Stewart
Jack Said Mmaee Nwambeben46′

Zespół Glasgow Rangers był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Progresu, a piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.