Reklama

Reklama

Liga Europejska: Glasgow Rangers FC - FC Progrès Niederkorn 2-0 (1-0)

W pojedynku rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, drużyna Glasgow Rangers wygrała z Progresem 2-0 (1-0). Mecz na Ibrox Stadium obejrzało 43 629 widzów.

W  pojedynku rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, drużyna Glasgow Rangers wygrała  z Progresem  2-0 (1-0). Mecz na Ibrox Stadium obejrzało 43 629 widzów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tomowi Laterzy z Progresu. Była to 12. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glasgow Rangers w 20. minucie spotkania, gdy Joe Aribo zdobył pierwszą bramkę. W 33. minucie Aldin Skenderovic został zmieniony przez Yanna Marquesa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Glasgow Rangers.

Drugą połowę zespół Progresu rozpoczął w zmienionym składzie, za Belmina Muratovica wszedł Jack Mmaee.

Reklama

Drużyna Progresu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Oluwaseyi Ojo.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Joe Aribo, piłkarz Glasgow Rangers. W 88. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Tom Laterza, osłabiając drużynę Progresu. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 12. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Zespół Glasgow Rangers był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Progresu, a piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 1 sierpnia w Luksemburgu. Strata Progresu wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL