Liga Europejska: Flora Tallin - Eintracht Frankfurt 1-2 (1-1)

W pojedynku rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, zespół Flory Tallin przegrał z Eintrachtem Frankfurt 1-2 (1-1). Mecz na A. Le Coq Arena w Tallinnie obejrzało 8 500 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 19:00 | Stadion: A. Le Coq Arena | Widzów: 8500 | Arbiter: A. Palabiyik
D. Joveljić 71'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie bramkę zdobył Lucas Torró.

Zespół Flory Tallin nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 34. minucie Mihkel Ainsalu wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Eintrachtu Frankfurt postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Mijata Gaćinovicia. Na boisko wszedł Daichi Kamada, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Gonçalo Paciência zastąpił Dejana Joveljicia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dejan Joveljić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eintrachtu Frankfurt, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie starcia. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Filipowi Kosticiowi z jedenastki gości. Była to 81. minuta spotkania.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Danny Vieira da Costa88′
 34′ Mihkel Ainsalu
Mijat Gaćinović64′
Vladislav Kreida
Dominik Kohr
76′ Martin Miller
Filip Kostić81′
Konstantin Wasiljew
Lucas Torró Marset  24′
86′ Frank Liivak
Gonçalo Mendes Paciencia64′
82′ Erik Sorga
Timothy Chandler88′
86′ Rauno Alliku
Jonathan de Guzmán
82′ Mark Anders Lepik
Daichi Kamada64′
76′ Vlasiy Sinyavskiy
Dejan Joveljić64′  71′

Drużyna Eintrachtu Frankfurt zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Flory Tallin żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.