Liga Europejska: FK Ventspils - Gzira United FC 4-0 (1-0)

W meczu rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, drużyna FK Ventspils wysoko wygrała z Gzirą United FC 4-0 (1-0). Mecz na Olimpiskā centra Ventspils Stadionā obejrzało 2 196 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 16:45 | Stadion: Olimpiskā centra Ventspils Stadionā | Widzów: 2196 | Arbiter: D. Meckarovski
A. Tosin 87'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna FK Ventspils zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Gziry United FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 25. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Ventspils w 41. minucie spotkania, gdy Kaspars Svarups zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Ventspils.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Ventspils w 50. minucie spotkania, gdy Hélio Baptista strzelił drugiego gola. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Gzira United FC: Rodolfowi Soaresowi w 64. i Fernandowi Barbosie w 70. minucie.

Chwilę później trener FK Ventspils postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Kasparsa Svarupsa wszedł Pavel Osipov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce FK Ventspils utrzymać prowadzenie. W 79. minucie Jevgeņijs Kazačoks zastąpił Ingarsa Sarmisa. Chwilę później trener Gziry United FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Zachary'ego Scerriego. Na boisko wszedł Elvis Sakyi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ingars Sarmis wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Ventspils, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie spotkania. W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Nikolaiemu Muscatowi z Gziry United FC.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Tosin Aiyegun.

W 88. minucie kartką został ukarany Tosin Aiyegun, piłkarz gospodarzy. W samej końcówce spotkania w zespole FK Ventspils doszło do zmiany. Bekkhan Aliev wszedł za Mykhayla Sergiychuka. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Nikolai Muscat86′
 50′ Hélio Monteiro Batista
Fernando Pereira Barbosa70′
31′ Giorgi Mtchedlishvili Jr.
Arthur Henrique Ricciardi Oyama
79′ Jevgeņijs Kazačoks
Andrew Cohen
Guga Palavandishvili
Gianmarco Conti
 87′ 88′ Aiyegun Tosin
Juan Carlos Corbalan25′
Lucas Villela Rezende
Ben Hamed Koné
89′ Mykhaylo Sergiychuk
Zachary Scerri80′
 41′ 73′ Kaspars Svarups
Jefferson Mateus de Assis Estácio35′
Vjačeslavs Kudrjavcevs
Jurgen Borg
Dmitrijs Litvinskis
Sacha Borg
73′ Pavel Osipov
Luca Brincat
89′ Bekkhan Aliev
Clifford Gatt Baldacchino
79′  83′ Ingars Sarmis Stuglis
Christian Sammut
Eduards Tīdenbergs
Elvis Sakyi80′
Raens Tālbergs
Amadou Samb

Jedenastka FK Ventspils zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Gziry United FC pokazał pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Gziry United FC w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.