Liga Europejska: FK Ordabasy Shymkent - FK Mladá Boleslav 2-3 (1-2)

1 sierpnia na Stadionie Qajimuqan Muñaytpasov w Szymkent odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami FK Ordabasy a FK Mlada Boleslav. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Mlada Boleslav 3-2. Ponieważ w pierwszym spotkaniu padł remis 1-1, awans wywalczyła jedenastka FK Mlada Boleslav. Pojedynek obejrzało 17 000 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 16:00 | Stadion: Stadion Qajimuqan Muñaytpasov | Widzów: 17000 | Arbiter: M. Kristoffersen
M. Mešanović 47'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Marek Matejovsky.

W 32. minucie kartkę dostał May Mahlangu, zawodnik FK Ordabasy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Mlada Boleslav w 33. minucie spotkania, gdy Nikolay Komlichenko zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Serhijowi Małyjowi z FK Ordabasy.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksiej Szczotkin.

Na drugą połowę jedenastka FK Ordabasy wyszła w zmienionym składzie, za Serhija Małyja wszedł João Paulo.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka FK Mlada Boleslav, zdobywając kolejną bramkę. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik na 1-3 podwyższył Muris Mešanović.

W 55. minucie kartkę obejrzał Muris Mešanović z drużyny gości. W 56. minucie wynik ustalił z karnego Abdoulaye Diakhate. W 59. minucie za Maya Mahlangu wszedł Kirill Kovalchuk.

W 66. minucie Tomáš Ladra został zmieniony przez Jakuba Fulneka, a za Pavela Buchę wszedł na boisko Jonas Auer, co miało wzmocnić zespół FK Mlada Boleslav. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksieja Szczotkina na Tokhtara Zhangylyshbaya. Między 74. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom FK Ordabasy. Trzeba było trochę poczekać, aby trener FK Mlada Boleslav postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Murisa Mešanovicia wszedł Jakub Klíma, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FK Mlada Boleslav utrzymać prowadzenie.

Cztery minuty później sędzia ukarał kartką Ladislava Takácsa, piłkarza gości. Drużynie FK Ordabasy zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FK Mlada Boleslav.

Antonín Křapka
89′ Pablo Ezequiel Fontanello
Daniel Pudil
84′ Temirlan Jerłanow
Ladislav Takács90′
38′ 46′ Serhij Małyj
Pavel Bucha83′
Ziguy Badibanga
Michal Hubínek
 56′ (k.) Abdoulaye Diakhate
Tomáš Ladra66′
32′ 59′ May Sphiwe Mahlangu
Marek Matejovsky  8′
Mirzad Mehanovič
Nikolay Komlichenko  33′ (k.)
 45′ 72′ Aleksiej Szczotkin
Jonas Antonius Auer83′
59′ Kirill Kovalchuk
Lukáš Budínský
Samat Shamshi
Jakub Fulnek66′
46′ 87′ João Paulo da Silva Araujo
Ewerton Paixão da Silva
72′ 74′ Tokhtar Zhangylyshbay
Tomas Wagner

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.