Reklama

Reklama

Liga Europejska: FK Mladá Boleslav - FK Ordabasy Shymkent 1-1 (1-1)

25 lipca na Adidas Aréna w Mladzie Boleslav odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami FK Mlada Boleslav i FK Ordabasy. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 3 721 widzów.

25 lipca  na Adidas Aréna w Mladzie Boleslav odbyło się starcie  rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami FK Mlada Boleslav  i FK Ordabasy. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 3 721 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Ordabasy w 21. minucie spotkania, gdy Mirzad Mehanovič strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mirzadowi Mehanovičowi z FK Ordabasy. Była to 45. minuta meczu.

Drużyna FK Ordabasy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 26 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Nikolay Komlichenko. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Reklama

Drugą połowę jedenastka FK Ordabasy rozpoczęła w zmienionym składzie, za João Paula wszedł Aleksiej Szczotkin. W 62. minucie Antonín Křapka został zmieniony przez Lukáša Budínskiego.

Między 63. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W 63. minucie Muris Mešanović został zmieniony przez Tomasa Wagnera, a za Jakuba Fulneka wszedł na boisko Pavel Bucha, co miało wzmocnić zespół FK Mlada Boleslav. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mirzada Mehanoviča na Kirilla Kovalchuka w 72. minucie oraz Ziguy'ego Badibangę na Samata Shamshiego w tej samej minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jedenastka FK Mlada Boleslav zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Ordabasy przyznał cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 1 sierpnia w Szymkent. Pierwszy mecz zakończył się remisem, ale to goście strzelali gole na wyjeździe i to oni w rewanżu będą w nieco lepszej pozycji wyjściowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL