Liga Europejska: FK Makedonija Gjorče Petrov - Alashkert FC 0-3 (0-1)

18 lipca na Trening centar Petar Miloševski w Skopje odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Ghorce Petrov a Alashkertu. Mecz zakończył się zwycięstwem Alashkertu 3-0. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 3-1, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 656 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 16:30 | Stadion: Trening centar Petar Miloševski | Widzów: 656 | Arbiter: C. Pires Martins
T. Voskanyan 74'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Alashkertu.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Alashkertu w 21. minucie spotkania, gdy Uroš Nenadović zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Alashkertu.

Na drugą połowę jedenastka Ghorce Petrov wyszła w zmienionym składzie, za Padu wszedł Benjamin Demir. W 51. minucie za Fernanda Augusta wszedł Ermedin Adem.

W 61. minucie Artak Grigoryan został zmieniony przez Thiaga Galvão, co miało wzmocnić zespół Alashkertu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kristijana Filipovskiego na Filipa Mishevskiego.

Drużyna Ghorce Petrov ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Alashkertu, strzelając kolejnego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Thiago Galvão.

W 72. minucie w drużynie Alashkertu doszło do zmiany. Artur Avagimian wszedł za Nikitę Tankova.

Niedługo później Taron Woskanjan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Alashkertu, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie meczu. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Benjaminowi Demirowi z zespołu Ghorce Petrov. Była to 75. minuta pojedynku.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Alashkertu doszło do zmiany. Sargis Shahinyan wszedł za Danila Sekulicia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Tiago Coelho Andrade
51′ Fernando Augusto Rodrigues de Araujo
Gagik Daghbashyan
Bobi Bozhinovski
Hayk Ishkhanyan
Robson da Silva
Hrajr Mkojan
66′ Kristijan Filipovski
Danilo Sekulić77′
46′ Paulo Eduardo Carvalho
Uroš Nenadović  21′
Alen Jasharovski
Nikita Tankov72′
Stojan Dimovski
Henri Avagyan
46′ 75′ Benjamin Demir
Danijel Stojković
66′ Filip Mishevski
Artur Avagimian72′
Luka Trajkoski
Thiago Galvão da Silva61′  68′
51′ Ermedin Adem
Gustavo Marmentini dos Santos
Sefer Emini
Sargis Shahinyan77′
Arbin Vosha
Wardan Poghosjan

Arbiter nie ukarał piłkarzy Alashkertu żadną kartką, natomiast zawodnikom Ghorce Petrov przyznał jedną żółtą.