Liga Europejska: FK Haugesund - Sturm Graz 2-0 (0-0)

25 lipca na Haugesund Stadion odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Haugesund i Sturmu Graz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Haugesund 2-0. Mecz obejrzało 3 501 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 19:00 | Stadion: Haugesund Stadion | Widzów: 3501 | Arbiter: D. Rumšas
FK Haugesund
Sturm Graz
2
0
K. Krygård 51'
N. Sandberg 64'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 13. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Haugesund w 51. minucie spotkania, gdy Kevin Krygård zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Sturmu Graz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Niklas Sandberg.

W 65. minucie Markus Pink został zmieniony przez Michaela Lemę. Od 71 minuty boisko opuścili piłkarze Haugesund: Ibrahima Koné, Kristoffer Velde, na ich miejsce weszli: Martin Samuelsen, Eric Ndayisenga. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Emanuela Sakica, Philippa Hosinera zajęli: Emeka Eze, Fabian Koch. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martina Samuelsena z Haugesund, a w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Ivana Ljubica z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Juan Domínguez Lamas39′
 64′ Niklas Sandberg
Jakob Jantscher
Bruno Miguel Santos Leite
Otar Kiteishvili
90′ Kristoffer Velde
Ivan Ljubic90′
36′ 76′ Ibrahima Koné
Philipp Hosiner71′
 51′ Kevin Martin Krygård
Dario Maresic
90′ Eric Ndayisenga
Philipp Huspek
76′ 77′ Martin Samuelsen
Markus Lackner

Michael John Lema65′

Emeka Friday Eze71′

Sędzia w pierwszej połowie wręczył trzy żółte kartki zawodnikom Sturmu Graz, a w drugiej jedną. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Haugesund w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 1 sierpnia w Graz. Strata Sturmu Graz wciąż jest do odrobienia.