Liga Europejska: FK Astana - Don Denis FC Santa Coloma 4-1, awans Astany

FK Astana pokonała FC Santa Coloma 4-1 w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy i awansowała do kolejnej fazy.

Liga Europy
2019-08-01 16:00 | Stadion: Astana Arena | Widzów: 16103 | Arbiter: G. Kruashvili

Liga Europy - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a w rewanżu na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Santa Coloma w siódmej minucie spotkania, gdy do siatki trafił Enric Pi.

Zapachniało niespodzianką, ale gospodarze doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie Rúnar Sigurjónsson wykorzystał rzut karny.

W 63. minucie trener gospodarzy zmienił pomocnika Sigurjónssona i na pole gry wprowadził napastnika Romana Murtazajewa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Astany przyniosły efekt bramkowy. Hat-tricka ustrzelił Marin Tomasov. Pierwszego gola strzelił w 73. minucie, drugiego sześć minut później, a trzeciego w doliczonym czasie gry.

Eloy Casals Rubio
90′ Marin Aniczić
Moisés San Nicolás Schellens89′
 24′ (k.) 63′ Rúnar Már Sigurjónsson
Jordi Aláez Peña80′
Dmitrij Szomko
Aleix Cisteró Serna90′
38′ 89′ Rangelo Janga
Pedro Santos Escolano
60′ Firmin Ndombe Mubele
Javier López Iglesias
89′ Yuriy Pertsukh
Nicolás Esteban Medina Ríos74′
60′  73′, 79′, 90′ 75′ Marin Tomasov
Diego Alejandro Nájera Quintero78′
63′ Roman Murtazajew

Zespół Astany był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.