Liga Europejska: FC Viitorul Constanţa - KAA Gent 2-1 (0-1)

1 sierpnia na Stadionul Central w Ovidiu odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami FC Viitorul a KAA Gent. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Viitorul 2-1. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła drużyna KAA Gent 6-3, więc to ona wywalczyła awans. Pojedynek obejrzało 4 088 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 17:00 | Stadion: Stadionul Central | Widzów: 4088 | Arbiter: J. Munuera Montero
FC Viitorul Constanţa
KAA Gent
2
1
G. Iancu 47',61'
R. Yaremchuk 38'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna KAA Gent wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał kartką Vlada Achima, piłkarza gospodarzy.

Nieoczekiwanie zawodnicy KAA Gent nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Roman Yaremchuk. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KAA Gent.

W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Iancu. W 55. minucie Alexandru Măţan został zmieniony przez Steliana Filipa.

W 61. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Gabriel Iancu z FC Viitorul. W 62. minucie Andrei Artean został zmieniony przez Erica de Oliveirę, a za George'a Ganeę wszedł na boisko Andreas Calcan, co miało wzmocnić zespół FC Viitorul. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romana Yaremchuka na Mamadou Syllę w 88. minucie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Lyes Houri z drużyny gospodarzy. Była to 70. minuta meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Michael Ngadeu-Ngadjui
15′ Vlad Alexandru Achim
Igor Plastun
62′ Andrei Viorel Artean
Brecht Dejaegere57′
70′ Lyes Hafid Houri
Vadis Odjidja-Ofoe
Bogdan Ionuț Țîru
Elisha Owusu
55′ Alexandru Irinel Mățan
Jonathan Christian David
73′ George Dănuț Ganea
Yuya Kubo59′
 47′ (k.), 61′ (k.) Gabriel Cristian Iancu
Roman Yaremchuk  38′ 88′
Árpád Ors György Tordai
Colin Coosemans
Radu Ștefăniță Boboc
Alessio Castro-Montes
55′ Steliano Filip
Timothy Derijck
Andrei Virgil Ciobanu
Milad Mohammadi Keshmarzi
62′ Eric de Oliveira Pereira
Roman Bezus59′
Marco Dulca
Louis Verstraete57′
73′ Andreias Cristian Calcan
Mamadou Sylla Diallo88′

Jedenastka FC Viitorul była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Viitorul wręczył dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.