Liga Europejska: FC Vaduz - Breidablik UBK 2-1 (0-0)

18 lipca na Rheinpark Stadion odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Vaduz a Breidablik UBK. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vaduz 2-1. Ponieważ w pierwszym meczu padł remis 0-0, awans wywalczyła drużyna Vaduz. Na stadionie zasiadło 837 widzów.

H. Gunnlaugsson 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vaduz w 56. minucie spotkania, gdy Mohamed Coulibaly zdobył pierwszą bramkę. W 64. minucie kartkę dostał Denis Simani z Vaduz.

W 66. minucie za Gudjóna Lýdssona wszedł Gísli Eyjólfsson. W 73. minucie Alexander Sigurdarson został zmieniony przez Arona Bjarnasona, co miało wzmocnić zespół Breidablik UBK. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cédrica Gassera na Maximiliana Göppla.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Vaduz, strzelając kolejnego gola. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Dominik Schwizer.

W 79. minucie Arnar Geirsson został zmieniony przez Thórira Gudjónssona, co miało wzmocnić zespół Breidablik UBK. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Coulibalego na Noaha Fricka oraz Tunahana Çiçeka na Arona Selego. Między 82. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Niedługo później Höskuldur Gunnlaugsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Breidablik UBK, zdobywając bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Jedenastce Breidablik UBK zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Vaduz.

Arnar Sveinn Geirsson79′
76′ Cédric Gasser
Elfar Freyr Helgason
Yannick Schmid
Damir Muminovic
64′ Denis Simani
Kolbeinn Thordarson
 78′ 84′ Dominik Schwizer
Andri Rafn Yeoman
 56′ 79′ Mohamed Coulibaly
Thomas Mikkelsen
82′ 85′ Tunahan Çiçek
Alexander Helgi Sigurdarson73′
Gion Fadri Chande
Ólafur Íshólm Ólafsson
Justin Ospelt
Viktor Karl Einarsson
76′ Maximilian Göppel
Gísli Eyjólfsson66′ 85′
85′ Aron Sele
David Ingvarsson
79′ Noah Frick
Brynjolfur Darri Willumsson
Ferhat Saglam
Aron Bjarnason73′

Thórir Gudjónsson79′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.