Liga Europejska: FC Utrecht - HŠK Zrinjski Mostar 1-1 (0-1)

W pojedynku rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, zespół Utrechtu zremisował ze Zrinjskim Mostarem 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie Galgenwaard obejrzało 17 221 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 18:30 | Stadion: Stadion Galgenwaard | Widzów: 17221 | Arbiter: A. Eskov
FC Utrecht
HŠK Zrinjski Mostar
1
1
G. Kerk 60'
M. Govedarica 34'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut zespół Utrechtu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Zrinjskiego Mostara była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Zrinjskiego Mostara w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie bramkę zdobył Miljan Govedarica. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zrinjskiego Mostara.

W 51. minucie arbiter wręczył kartkę Gyranowi Kerkowi z Utrechtu. W 57. minucie Justin Lonwijk zastąpił Nicka Venemę.

W tej samej minucie w drużynie Zrinjskiego Mostara doszło do zmiany. Staniša Mandić wszedł za Maria Tičinovicia.

Jedenastka Zrinjskiego Mostara niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 26 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Gyrano Kerk. W 62. minucie Irfan Hadžić został zmieniony przez Ivana Lendricia, a za Slobodana Jakovljevicia wszedł na boisko Renato Gojković, co miało wzmocnić drużynę Zrinjskiego Mostara. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Václava Černego na Patricka Joostena w tej samej minucie oraz Sandera van de Streeka na Urbego Emanuelsona w tej samej minucie.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej trzeciej minucie starcia, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ivanowi Brkiciowi i Seanowi Klaiberowi. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Advan Kadušić
90′ Sean Klaiber
Dario Rugaszević
Simon Gustafson
Mario Tičinović57′
57′ Justin Lonwijk
Frane Čirjak
Adam Maher
Miljan Govedarica  34′
80′ Sander van de Streek
Edin Rustemović
62′ Václav Černý
Damir Szovszić
 60′ 51′ Gyrano Kerk
Petar Stojkić
80′ Urby Emanuelson
Ivan Ćurjurić
Rico Strieder
Staniša Mandić57′
62′ Patrick Joosten
Semir Pezer
57′ Nick Venema
Ivan Lendrić62′

Zawodnicy Utrechtu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.