Reklama

Reklama

Liga Europejska: FC Utrecht - HŠK Zrinjski Mostar 1-1 (0-1)

W pojedynku rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, zespół Utrechtu zremisował ze Zrinjskim Mostarem 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie Galgenwaard obejrzało 17 221 widzów.

W  pojedynku rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, zespół Utrechtu zremisował  ze Zrinjskim Mostarem  1-1 (0-1). Mecz na Stadionie Galgenwaard obejrzało 17 221 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut zespół Utrechtu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Zrinjskiego Mostara była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Zrinjskiego Mostara w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie bramkę zdobył Miljan Govedarica. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zrinjskiego Mostara.

Reklama

W 51. minucie arbiter wręczył kartkę Gyranowi Kerkowi z Utrechtu. W 57. minucie Justin Lonwijk zastąpił Nicka Venemę.

W tej samej minucie w drużynie Zrinjskiego Mostara doszło do zmiany. Staniša Mandić wszedł za Maria Tičinovicia.

Jedenastka Zrinjskiego Mostara niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 26 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Gyrano Kerk. W 62. minucie Irfan Hadžić został zmieniony przez Ivana Lendricia, a za Slobodana Jakovljevicia wszedł na boisko Renato Gojković, co miało wzmocnić drużynę Zrinjskiego Mostara. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Václava Černego na Patricka Joostena w tej samej minucie oraz Sandera van de Streeka na Urbego Emanuelsona w tej samej minucie.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej trzeciej minucie starcia, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ivanowi Brkiciowi i Seanowi Klaiberowi. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Zawodnicy Utrechtu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 1 sierpnia w Mostar. Pierwszy mecz zakończył się remisem, ale to goście strzelali gole na wyjeździe i to oni w rewanżu będą w nieco lepszej pozycji wyjściowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL