Liga Europejska: FC Torpedo Kutaisi - FK Ordabasy Shymkent 0-2 (0-0)

18 lipca na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Torpeda Kutaisi a FK Ordabasy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Ordabasy 2-0. Ponieważ w pierwszym meczu także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans. Spotkanie obejrzało 3 753 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 19:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Widzów: 3753 | Arbiter: A. Diamantopoulos
FC Torpedo Kutaisi
FK Ordabasy Shymkent
0
2
M. Mehanovič 81'
Z. Badibanga 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki FK Ordabasy.

Już w pierwszych minutach drużyna Torpeda Kutaisi próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 23. minucie kartkę dostał Mate Cincadze, piłkarz Torpeda Kutaisi.

Trener Torpeda Kutaisi postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Grigola Dolidzego i na pole gry wprowadził napastnika Zazę Tsitskishvilego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 61. minucie Tornike Kapanadze został zastąpiony przez Temura Chogadzego.

W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Zazie Tsitskishvilemu z Torpeda Kutaisi. W tej samej minucie Aleksiej Szczotkin został zmieniony przez Ziguy'ego Badibangę, a za Kirilla Kovalchuka wszedł na boisko Mirzad Mehanovič, co miało wzmocnić jedenastkę FK Ordabasy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vazhę Tabatadzego na Davita Ionanidzego.

Bramkarz Torpeda Kutaisi wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu bramkę zdobył Mirzad Mehanovič.

W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Temurowi Chogadzemu, zawodnikowi Torpeda Kutaisi. W tej samej minucie w drużynie FK Ordabasy doszło do zmiany. Samat Shamshi wszedł za João Paula.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Ordabasy w 90. minucie spotkania, gdy Ziguy Badibanga zdobył drugą bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Temirlan Jerłanow
80′ Vazha Tabatadze
Serhij Małyj
Anri Tchitchinadze
Abdoulaye Diakhate
23′ Mate Cincadze
Timur Dosmagambetov
59′ Grigol Dolidze
Kirill Kovalchuk72′
Papuna Poniava
May Sphiwe Mahlangu
61′ Tornike Kapanadze
Damir Dautov
61′ 86′ Temur Chogadze
Mardan Tolebek
Tsotne Mosiashvili
Mirzad Mehanovič72′  81′
Tamaz Sharvashidze
Samat Shamshi86′
80′ Davit Ionanidze
Ziguy Badibanga62′  90′
59′ 62′ Zaza Tsitskishvili
Tokhtar Zhangylyshbay

Sędzia nie ukarał zawodników FK Ordabasy żadną kartką, natomiast piłkarzom Torpeda Kutaisi wręczył trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.