Liga Europejska: FC Spartak Trnava - Lokomotiw Płowdiw 3-1 (1-0)

1 sierpnia na City Arena Trnava odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Spartaka Trnava a Lokomotiwu Płowdiw. Mecz zakończył się zwycięstwem Spartaka Trnava 3-1. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężył zespół Lokomotiwu Płowdiw 2-0, więc to on wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 6 702 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 20:45 | Stadion: City Arena Trnava | Widzów: 6702 | Arbiter: E. Lambrechts
A. Ožbolt 74'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Lokomotiwu Płowdiw.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka Trnava w 16. minucie spotkania, gdy Filip Dangubić strzelił pierwszego gola.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Timotej Záhumenský osłabiając tym samym zespół Spartaka Trnava. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Emir Halilović z Spartaka Trnava. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Spartaka Trnava.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lokomotiw Płowdiw: Stephenowi Eze'owi w 46. i Davidowi Malembanie w 51. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaka Trnava w 52. minucie spotkania, gdy Bogdan Mitrea zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 57. minucie Petar Vitanov został zastąpiony przez Parvizchona Umarbaeva.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Spartak Trnava: Lucasowi w 61. i Rafaelowi Tavaresowi w 71. minucie.

Niedługo później Rafael Tavares wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spartaka Trnava, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie starcia. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 72. minucie, w zespole Spartaka Trnava za Aleksa Sobczyka wszedł Gino van Kessel, a w drużynie Lokomotiwu Płowdiw Ante Aralica zmienił Georgiego Ilieva.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie gola pocieszenia strzelił Alen Ožbolt.

W 82. minucie Filip Dangubić został zmieniony przez Mateja Jakúbeka, a za Emira Halilovicia wszedł na boisko Marko Kelemen, co miało wzmocnić drużynę Spartaka Trnava. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alena Ožbolta na Wirisa. W 90. minucie żółte kartki otrzymał Bogdan Mitrea ze Spartaka Trnava i Josip Tomašević, Wiris, Georgi Iliev z zespołu gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Stephen Eze46′
61′ Lucas Lovat
David Zeferino Malembana51′
Ivan Mesík
Miloš Petrović
 52′ (k.) 90′ Bogdan Alexandru Mitrea
Josip Tomašević90′
35′ Timotej Záhumenský
Momcził Cwetanow
 16′ 82′ Filip Dangubić
Petar Vitanov57′
 71′ 71′ Rafael Tavares Dos Santos
Ante Aralica72′
45′ 82′ Emir Halilović
Dimityr Iliew
Marko Tešija
Birsent Karagaren
72′ Alex Sobczyk
Edin Bahtić
82′ Matej Jakúbek
Wiris Gustavo de Oliveira89′ 90′
Kristián Mihálek
Georgi Iliev Rusev72′ 90′
82′ Marko Kelemen
Eliton Pardinho Torreta Junior
72′ Gino van Kessel
Parvizchon Umarbaev57′

Drużyna Spartaka Trnava była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.