Liga Europejska: FC Chikhura Sachkhere - Aberdeen FC 1-1 (1-0)

W pojedynku rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, jedenastka Chikhury Sachkhere zremisowała z Aberdeen 1-1 (1-0). Mecz na Boris Paichadze Dinamo Arena w Tbilisi obejrzało 3 218 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 18:45 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Widzów: 3218 | Arbiter: H. Fesnic
FC Chikhura Sachkhere
Aberdeen FC
1
1
G. Koripadze 41'
S. Cosgrove 68'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Iraklego Lekvtadzego z Chikhury Sachkhere, a w 14. minucie Ashtona Taylora z drużyny przeciwnej.

W 18. minucie w jedenastce Aberdeen doszło do zmiany. Craig Bryson wszedł za Ashtona Taylora. W 21. minucie kartkę dostał Mikheil Ergemlidze z Chikhury Sachkhere.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Chikhury Sachkhere nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 41. minucie Giorgi Koripadze dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chikhury Sachkhere.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Davitowi Maisashvilemu z jedenastki Chikhury Sachkhere. Była to 66. minuta spotkania. W 68. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Sam Cosgrove. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 74. minucie Revaz Chiteishvili został zmieniony przez Demura Chikhladzego. W następstwie utraty bramki trener Chikhury Sachkhere postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Iraklego Lekvtadzego i na pole gry wprowadził napastnika Giorgiego Pantsulaię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie w zespole Aberdeen doszło do zmiany. James Wilson wszedł za Jona Gallaghera.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Andrew Considine
74′ Revaz Chiteishvili
Shaleum Logan
Shota Kashia
Scott McKenna
66′ Davit Maisashvili
Ashton Taylor14′ 18′
Oleg Mamasakhlisi
Lewis Ferguson
Besik Dekanoidze
Jon Gallagher82′
 41′ (k.) Giorgi Koripadze
Ryan Hedges
9′ 76′ Irakli Lekvtadze
Niall McGinn
21′ Mikheil Ergemlidze
Dean Campbell
74′ Demur Chikhladze
Bruce Anderson
Zurab Kapanadze
Curtis Main
Teimuraz Markozashvili
James Wilson82′
76′ Giorgi Pantsulaia
Scott Wright

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Chikhury Sachkhere otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Chikhury Sachkhere w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Jedenastka Aberdeen także wymieniła dwóch zawodników.