Liga Europejska: FC Banants - FK Čukarički Stankom 0-5 (0-2)

16 lipca na Banants Stadion w Erywaniu odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Banantsu a FK Čukarički. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Čukarički 5-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężył zespół FK Čukarički tylko 3-0, więc awans wywalczyła jedenastka FK Čukarički. Starcie obejrzało 2 100 widzów.

Liga Europy
2019-07-16 17:00 | Stadion: Urartu Stadium | Widzów: 2100 | Arbiter: I. Papadopoulos
V. Birmančević 71'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu FK Čukarički.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Luka Stojanović wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Čukarički, strzelając gola w trzeciej minucie meczu.

Jedenastka Banantsu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Slobodan Tedić. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Vahagnowi Ayvazyanowi z Banantsu. Była to 43. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Banantsu wyszła w zmienionym składzie, za Igora Stanojevicia wszedł Hakob Hakobyan.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 0-3 podwyższył Luka Luković.

W 53. minucie w zespole FK Čukarički doszło do zmiany. Veljko Birmančević wszedł za Slobodana Tedicia. W 58. minucie kartkę obejrzał Stefan Šapić z drużyny gości. W 59. minucie Marko Docić zastąpił Aleksandara Đorđevicia.

W 60. minucie w jedenastce Banantsu doszło do zmiany. Evgeni Kobzar wszedł za Arama Bareghamyana. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Veljkowi Birmančeviciowi, zawodnikowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Čukarički w 71. minucie spotkania, gdy Veljko Birmančević strzelił czwartego gola. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w jedenastce FK Čukarički za Darka Puškaricia wszedł Dimitrije Kamenović, a w zespole Banantsu Aleksandar Glišić zmienił Semena Sinyavskiego.

W 74. minucie kartką został ukarany Edward Kpodo, zawodnik Banantsu.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Luka Stojanović z FK Čukarički. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Banants: Artakowi Dashyanowi w 84. minucie i Evgeniemu Kobzarowi w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-5.

Nemanja Belić
43′ Vahagn Ayvazyan
Miroslav Bogosavac
74′ Edward Kpodo
Nikola Ćirković
Narek Petrosyan
Marko Docić59′
Andranik Woskanjan
Stefan Kovač
60′ Aram Bareghamyan
Luka Luković  50′
Pape Abdou Camara
Darko Puškarić73′
84′ Artak Dashyan
Luka Stojanović  3′, 76′ (k.)
46′ Igor Stanojević
Stefan Šapić58′
73′ Aleksandar Glišić
Boris Kopitović
46′ Hakob Hakobyan
Veljko Birmančević53′  71′ 71′
Adamu Abdullahi
Aleksandar Đorđević59′
60′ 90′ Evgenii Kobzar
Bojica Nikčević
73′ Semen Sinyavskii
Kosta Aleksić

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.