Liga Europejska: Eintracht Frankfurt - Flora Tallin 2-1 (1-1)

1 sierpnia na Commerzbank-Arena we Frankfurcie nad Menem odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Eintrachtu Frankfurt a Flory Tallin. Mecz zakończył się zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 2-1, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 48 000 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 20:30 | Stadion: Deutsche Bank Park | Widzów: 48000 | Arbiter: J. Burchardt
Eintracht Frankfurt
Flora Tallin
2
1
Gonçalo Paciência 37',54'
V. Sinyavskiy 40'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Eintrachtu Frankfurt (”Orły”).

Od pierwszych minut zespół ”Orły” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Flory Tallin była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Flora Tallin: Frankowi Liivakowi w 25. i Henrikowi Pürgowi w 34. minucie.

W tym czasie piłkarze Eintrachtu Frankfurt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Gonçalo Paciência.

Prawie natychmiast Vlasiy Sinyavskiy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flory Tallin, strzelając gola w 40. minucie spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dominika Kohra z Eintrachtu Frankfurt, a w 53. minucie Henriego Järvelaida z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eintrachtu Frankfurt w 54. minucie spotkania, gdy Gonçalo Paciência zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 60. minucie Frank Liivak został zmieniony przez Rauna Alliku.

W 67. minucie w drużynie ”Orły” doszło do zmiany. Mijat Gaćinović wszedł za Dejana Joveljicia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Märten Kuusk z Flory Tallin. W tej samej minucie trener Flory Tallin postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Erika Sorgę. Na boisko wszedł Mark Lepik, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 75. minucie Dominik Kohr został zmieniony przez Gelsona Fernandesa, a za Dannego Vieirę wszedł na boisko Eric Durm, co miało wzmocnić zespół ”Orły”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladislava Kreidę na Markusa Pooma. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Märten Kuusk70′
86′ Danny Vieira da Costa
Henrik Pürg34′
Daichi Kamada
Mihkel Ainsalu
48′ 75′ Dominik Kohr
Vladislav Kreida78′
Filip Kostić
Konstantin Wasiljew
Lucas Torró Marset
Frank Liivak25′ 60′
67′ Dejan Joveljić
Vlasiy Sinyavskiy  40′
 37′, 54′ (k.) Gonçalo Mendes Paciencia
Erik Sorga70′
Jan Zimmermann
Richard Aland
David Ángel Abraham
Marco Lukka
86′ Eric Durm
Martin Miller
Timothy Chandler
Anselmi Mikael Nurmela
Jonathan de Guzmán
Markus Poom78′
75′ Gelson Fernandes
Rauno Alliku60′
67′ Mijat Gaćinović
Mark Anders Lepik70′

Jedenastka ”Orły” była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.