Liga Europejska: Don Denis FC Santa Coloma - FK Astana 0-0

23 lipca na Estadi Comunal d'Andorra la Vella w Andorze odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami FC Santa Coloma i Astany. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 382 widzów.

Liga Europy
2019-07-23 20:00 | Stadion: Estadi Comunal d'Andorra la Vella | Widzów: 382 | Arbiter: R. Hennessy
Don Denis FC Santa Coloma
FK Astana
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Już w pierwszych minutach drużyna Astany próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Enric Pi zastąpił Jordiego Aláeza. Trener Astany postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Rúnara Sigurjónssona i na pole gry wprowadził napastnika Firmina Mubele'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 73. minucie Diego Nájera został zmieniony przez Nicolasa Medinę, a za Chusa Rubia wszedł na boisko Aleix Cistero, co miało wzmocnić zespół FC Santa Coloma . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dorina Rotariu na Serikżana Mużikowa. Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek zawodnikom FC Santa Coloma i jedną drużynie przeciwnej.

FK Astana
90′ Eloy Casals Rubio
Nenad Erić
85′ Juan Manuel Miranda Rodríguez
Marin Aniczić
58′ Enric Pi Solá
Jurij Łogwinienko
Andreu Ramos Isus
Jewgienij Postnikow
83′ Marc Rebés Ruiz
Antonio Rukavina
83′ 83′ Jesús Rubio Gómez
Luka Šimunović
75′ Moisés San Nicolás Schellens
Iwan Majewski75′
Pedro Santos Escolano
Rúnar Már Sigurjónsson64′
Jesús David Sosa Sebastià
Marin Tomasov
73′ Diego Alejandro Nájera Quintero
Abzał Biejsiebiekow
58′ Jordi Aláez Peña
Serikżan Mużikow82′
83′ Aleix Cisteró Serna
Yuriy Pertsukh
Javier López Iglesias
Dmitrij Szomko
73′ Nicolás Esteban Medina Ríos
Rangelo Janga
Gabriel Riera Lancha
Firmin Ndombe Mubele64′

Przewaga drużyny Astany w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Astany przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Astany w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.