Liga Europejska: Dinamo Tbilisi - FK Gabala 3-0 (0-0)

1 sierpnia na Boris Paichadze Dinamo Arena odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Dinamo Tbilisi a Gabali. Mecz zakończył się zwycięstwem Dinamo Tbilisi 3-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 2-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie stawiło się 8 153 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 19:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Widzów: 8153 | Arbiter: P. Viljanen
Dinamo Tbilisi
FK Gabala
3
0
L. Shengelia 68',88'
K. Karikari 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Dinamo Tbilisi wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Dinamo Tbilisi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Gabali była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie sędzia przyznał kartkę Víctorowi Mongilowi z Dinamo Tbilisi.

W 36. minucie Nodar Iashvili został zastąpiony przez Guję Rukhaię. W 40. minucie w drużynie Gabali doszło do zmiany. Sadiq Quliyev wszedł za Ivicę Žunicia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Gabala: Gismatowi Alijewowi w 46. i Rasimowi Ramaldanovowi w 54. minucie.

Dopiero w drugiej połowie Levan Shengelia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo Tbilisi, zdobywając bramkę w 68. minucie spotkania. Między 69. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Dinamo Tbilisi: Nodar Kavtaradze, Levan Kutalia, na ich miejsce weszli: Arfang Daffé, Kwame Amponsah. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fernána Ferreira, Christiana Kouakou zajęli: Ülvi İsgəndərov, Roman Huseynov.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Dinamo Tbilisi, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia Levan Shengelia ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-0 podwyższył Kwame Amponsah.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Anar Nezirow
36′ Nodar Iashvili
Rasim Ramaldanov54′
Giorgi Kimadze
Ivica Žunić40′
Davit Kobouri
Gismat Alijew46′
28′ Víctor Mongil Adeva
Fernán Ferreiroa López72′
69′ Nodar Kavtaradze
Clésio Bauque
78′ Levan Kutalia
Christian Kouakou Yao81′
 68′, 88′ Levan Shengelia
Davit Volkovi
Serhii Lytovchenko
Tərlan Əhmədli
Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
Yusif Nəbiyev
36′ Guja Rukhaia
Sadiq Quliyev40′
69′ Arfang Boubacar Daffé
Roman Huseynov81′
Bakar Kardava
Kamal Mirzəyev
Akaki Shulaia
Rövlan Muradov
78′  90′ Kwame Amponsah Karikari
Ülvi İsgəndərov72′

Zespół Dinamo Tbilisi był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy Dinamo Tbilisi otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.