Liga Europejska: Dinamo Tbilisi - Feyenoord Rotterdam 1-1 (0-0)

15 sierpnia odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Dinamo Tbilisi a Feyenoordu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym pojedynku także wygrała ta drużyna 4-0, więc to ona wywalczyła awans.

Liga Europy
2019-08-15 18:30 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Arbiter: S. Stegemann
Dinamo Tbilisi
Feyenoord Rotterdam
1
1
L. Shengelia 52'
Eric Botteghin 57'

Już w pierwszych minutach zespół Feyenoordu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 30. minucie sędzia ukarał kartką Lutsharela Geertruidę, piłkarza gości.

W 37. minucie Davit Kobouri został zastąpiony przez Mykhaila Shyshkę. Od 43. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Dinamo Tbilisi i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo Tbilisi w 52. minucie spotkania, gdy Levan Shengelia strzelił pierwszego gola.

Piłkarze Feyenoordu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Eric Botteghin.

W 58. minucie sędzia przyznał kartkę Mykhailowi Shyshce z Dinamo Tbilisi. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Dinamo Tbilisi doszło do zmiany. Nodar Iashvili wszedł za Nodara Kavtaradzego. W 85. minucie kartkę dostał Levan Shengelia, zawodnik Dinamo Tbilisi.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Kenneth Vermeer
80′ Giorgi Kimadze
Eric Fernando Botteghin  57′ 70′
37′ Davit Kobouri
Orkun Kökçü
45′ 69′ Nodar Kavtaradze
Renato Fabrizio Tapia Cortijo
Nika Ninua
Steven Berghuis45′ 79′
43′ Giorgi Papava
Sam Larsson
 52′ 85′ Levan Shengelia
Luciano Narsingh
Serhii Lytovchenko
Nick Marsman
80′ Irakli Azarovi
Denzel Hall
69′ Nodar Iashvili
Tyrell Malacia70′
Oleksandr Kaplienko
Calvin Verdonk
Giorgi Kukhianidze
Liam Kelly70′
37′ 58′ Mykhailo Shyshka
Naoufal Bannis79′
Giorgi Zaria
Luis Fernando Sinisterra Lucumí

Przewaga jedenastki Feyenoordu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.