Liga Europejska: Debreceni VSC - Torino FC 1-4 (0-2)

1 sierpnia na Nagyerdei Stadion w Debreczynie odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami VSC Debreczyn a Torino FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Torino FC 4-1. Ponieważ w pierwszym starciu także wygrała ta drużyna 3-0, więc to ona wywalczyła awans. Pojedynek obejrzało 15 350 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 18:30 | Stadion: Nagyerdei Stadion | Widzów: 15350 | Arbiter: F. Jović
V. Millico 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Torino FC.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Torino FC w 25. minucie spotkania, gdy Simone Zaza zdobył pierwszą bramkę.

W 27. minucie kartkę obejrzał Haruna Zambuk z zespołu gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Torino FC, strzelając kolejnego gola. W 32. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Armando Izzo.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Soualiho Meïté, zawodnik Torino FC. W 45. minucie za Daniele Basellego wszedł Tomás Rincón. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Piłkarze VSC Debreczyn odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Haruna Zambuk.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bence Pávkovicsa z VSC Debreczyn, a w 61. minucie Simone Zazę z drużyny przeciwnej. Trener VSC Debreczyn postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Kevina Vargę i na pole gry wprowadził napastnika Dániela Zsóriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 1-3 podwyższył Andrea Belotti.

Po chwili trener Torino FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Andreę Belottiego. Na boisko wszedł Vincenzo Millico, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 80. minucie Haruna Zambuk został zmieniony przez Babatunde'a Adenijego, a za Nikolę Trujić wszedł na boisko Richárd Csősz, co miało wzmocnić drużynę VSC Debreczyn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Armanda Izza na Wilfrieda Singo.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik ustalił Vincenzo Millico.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Gleison Bremer Silva Nascimento
54′ Gábor Bence Pávkovics
Daniele Baselli45′
63′ Kevin Varga
Soualiho Meité38′
Márk Szécsi
Andrea Belotti  69′ 76′
90′ Nikola Trujić
Alejandro Berenguer Remiro
 52′ 27′ 80′ Haruna Zambuk Garba
Filippo Gilli
90′ Richárd Csősz
Wilfried Stephane Singo83′
Ádám Pintér
Tomás Eduardo Rincón Hernández45′
80′ Babatunde Temitope Adeniji
Vincenzo Millico76′  90′
63′ Dániel Zsóri
Nicola Rauti

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom VSC Debreczyn, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.