Liga Europejska: Daugava Ryga - NK Olimpija Ljubljana 0-2 (0-1)

18 lipca na Daugavas Stadionā w Rydze odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Daugavy Ryga a Olimpii Ljubljanej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Olimpii Ljubljanej 2-0. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężyła jedenastka Daugavy Ryga tylko 3-2, więc awans wywalczył zespół Olimpii Ljubljanej. Na stadionie zasiadło 3 652 widzów.

Liga Europejska
2019-07-18 18:00 | Stadion: Daugavas Stadionā | Widzów: 3652 | Arbiter: P. Kjærsgaard-Andersen
Daugava Ryga
NK Olimpija Ljubljana
0
2
E. Çekiçi 45'
S. Savić 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Daugavy Ryga.

Już w pierwszych minutach zespół Olimpii Ljubljanej próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tina Vukmanicia z Daugavy Ryga, a w 45. minucie Lukę Menalo z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Ljubljanej w 45. minucie spotkania, gdy Endri Çekiçi strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olimpii Ljubljanej.

Trener Daugavy Ryga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Alaina Herve'a. Na boisko wszedł Andrija Kaluđerović, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 67. minucie Asmir Suljić został zmieniony przez Stefana Savicia.

W 73. minucie Tin Vukmanić został zmieniony przez Andrejsa Cigaņiksa, a za Tomáša Šimkoviča wszedł na boisko Alans Sineļnikovs, co miało wzmocnić drużynę Daugavy Ryga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gorana Brkicia na Marka Putinčanina. Między 75. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Daugavy Ryga.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Stefan Savić.

Trzy minuty później kartkami zostali ukarani Edvinas Girdvainis z Daugavy Ryga i Tomislav Tomić z zespołu Olimpii Ljubljanej. W tej samej minucie w jedenastce Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Vitja Valenčič wszedł za Tomislava Tomicia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Vukušić
82′ Kaspars Ikstens
Nejc Vidmar
90′ Edvinas Girdvainis
Goran Brkić74′
89′ Roberts Savalnieks
Endri Çekiçi  45′
Takayuki Seto
Asmir Suljić67′
75′ 87′ Tomáš Šimkovič
Tomislav Tomić90′ 90′
36′ 73′ Tin Vukmanić
Mario Jurčevič
64′ Alain Cedric Herve Kouadio
Denis Šme
73′ Andrejs Ciganiks
Marko Putinčanin74′
Aleksandrs Fertovs
Stefan Savić67′  90′
87′ Alans Sineļnikovs
Vitja Valenčič90′
64′ Andrija Kaluđerović
Haris Kadrić
Tomáš Malec
Rok Kidrič

Drużyna Olimpii Ljubljanej była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Daugavy Ryga w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.