Liga Europejska: DAC 1904 Dunajska Streda - Atromitos Ateny 1-2 (1-2)

W meczu rozgrywek Ligi Europejskiej, który rozegrany został 25 lipca, zespół DAC Streda przegrał z Atromitosem 1-2 (1-2). Mecz na MOL Arény w Dunajsce Stredzie obejrzało 9 980 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Dawida Korta występującego w Atromitosie.

G. Manousos 43'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w pierwszych minutach jedenastka DAC Streda próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atromitosu w 21. minucie spotkania, gdy Javier Umbides strzelił pierwszego gola.

W 30. minucie Connor Ronan zastąpił Kristophera Vidę.

Jedenastka Atromitosu niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Kristopher Vida. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Atromitosu doszło do zmiany. Spyridon Natsos wszedł za Kyriakosa Kivrakidisa.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Lukášowi Čmelíkowi z jedenastki gospodarzy. Była to 40. minuta starcia.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Atromitosu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie Georgios Manousos dał prowadzenie swojej drużynie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 61. minucie, w zespole DAC Streda za Lukáša Čmelíka wszedł Dominik Veselovský, a w drużynie Atromitosu Clarck N'Sikulu zmienił Farleya Rosę. Niedługo później trener Atromitosu postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Apostolosa Vellios wszedł Tal Kahila, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w jedenastce DAC Streda doszło do zmiany. César Blackman wszedł za Ericka Davisa.

Balázs Megyeri
74′ Éric Javier Davis Grajales
Madson Henrique Nascimento Santos
40′ 61′ Lukáš Čmelík
Spiros Risvanis
Zsolt Kalmár
Charis Charisis
30′ Connor Patrick Ronan
Tal Kahila74′
74′ César Rodolfo Blackman Camarena
Dawid Kort
Martin Bednár
Spyridon Natsos39′
61′ Dominik Veselovský
Roland András Ugrai
Abdulrahman Taiwo
Farley Vieira Rosa61′
30′  35′ Kristopher Vida
Petros Giakoumakis

Przewaga drużyny DAC Streda w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Atromitosu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.