Liga Europejska: CSKA Sofia - NK Osijek 1-0 (0-0)

25 lipca na Stadionie Bâlgarska Armija odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami CSKA Sofia i NK Osijek. Mecz zakończył się zwycięstwem CSKA Sofia 1-0. Na stadionie stawiło się 7 500 widzów.

Liga Europy
2019-07-25 19:30 | Stadion: Stadion Bâlgarska Armija | Widzów: 7500 | Arbiter: P. Valeri
CSKA Sofia
NK Osijek
1
0
Evandro 53'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedynego gola meczu strzelił Evandro dla zespołu CSKA Sofia. Bramka padła w tej samej minucie. W 58. minucie kartkę obejrzał Petar Bočkaj z NK Osijek.

W 63. minucie za Diego Fabbriniego wszedł Valentin Ivaylov. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CSKA Sofia: Gefersonowi w 66. i Valentinowi Ivaylovowi w 71. minucie. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 78. minucie, w drużynie NK Osijek za Marina Pilja wszedł Vedran Jugović, a w zespole CSKA Sofia Petar Zanew zmienił Grahama Careya.

Chwilę później trener CSKA Sofia postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Evandra wszedł Bozhidar Chorbadzhiyski, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie CSKA Sofia utrzymać remis. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce NK Osijek doszło do zmiany. Dmytro Lyopa wszedł za László Kleinheislera. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Grahamowi Careyowi, piłkarzowi CSKA Sofia.

Trener NK Osijek postanowił zagrać agresywniej. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania zmienił obrońcę Mihaela Žapera i na pole gry wprowadził napastnika Marka Dugandžicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Mile Škorić
66′ Geferson Cerqueira Teles
Tomislav Šorša29′
78′ Petar Zanew
Marin Pilj78′
 53′ 82′ Evandro da Silva
Mihael Žaper21′ 90′
17′ 63′ Diego Fabbrini
Tomelin Gutieri Guti
82′ Bozhidar Chorbadzhiyski
Danijel Lončar
63′ 71′ Valentin Ivaylov Antov
Vedran Jugović78′
78′ 90′ Graham Carey
Dmytro Lopa83′
Viv Solomon-Otabor
Benedik Mioč
Tony Watt
Marko Dugandžić90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom CSKA Sofia w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.