Liga Europejska: Cracovia - DAC 1904 Dunajska Streda 2-2 (1-0,1-1)

18 lipca na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Cracovii a DAC Streda. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem DAC Streda 2-2, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 13,255 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Wdowiaka występującego w Cracovii.

Liga Europejska
2019-07-18 19:00 | Stadion: Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego | Widzów: 13255 | Arbiter: T. Tzilos
E. Ramirez 95'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie bramkę zdobył Rafael Lopes.

Między piątą a 14. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom DAC Streda i jedną drużynie przeciwnej. W 24. minucie Lukáš Čmelík zastąpił Césara Blackmana. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cracovii.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Connor Ronan.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Erickowi Davisowi z drużyny gości. Była to 90. minuta pojedynku.

Lubomir Szatka
9′ David Jablonsky
Dominik Kružliak
. Diego
Érick Javier Davis Grajales 122′ (samob.) 93′
96′ Sergiu Cătălin Hanca
Lukáš Čmelík5′ 25′
72′ Damian Dąbrowski
Zsolt Kalmár106′ 106′
Janusz Gol
Máté Vida
108′ Bojan Czeczarić
Connor Ronan  47′
 2′ 85′ Rafael Lopes
Danylo Beskorovainyi120′
85′ Mateusz Wdowiak
Abdulrahman Taiwo106′
72′ Milan Dimun
Kristopher Vida99′
96′ Filip Piszczek
Dominik Veselovský
108′ Lopez Huesca Rubio
César Rodolfo Blackman Camarena25′ 121′

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników DAC Streda w 94. minucie spotkania, gdy Eric Ramirez zdobył drugą bramkę. W 95. minucie Sergiu Hanca został zmieniony przez Filipa Piszczka, co miało wzmocnić zespół Cracovii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erica Ramireza na Kristophera Vidę oraz Zsolta Kalmára na Abdulrahmana Taiwę.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 105. minucie, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Danylowi Beskorovainyiemu i Zsoltowi Kalmárowi. Po rozpoczęciu drugiej części dogrywki w zespole Cracovii doszło do zmiany. Rubio wszedł za Bojana Czeczaricia. Niedługo później trener DAC Streda postanowił bronić wyniku. W 120. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Marka Divkovicia wszedł Danylo Beskorovainyi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

W doliczonej drugiej minucie dogrywki arbiter przyznał kartkę Césarowi Blackmanowi z DAC Streda.

Trzeba było trochę poczekać, aby Filip Piszczek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cracovii, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie spotkania.

Zespół DAC Streda zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Cracovii, a zawodnikom gości przyznał sześć.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.