Liga Europejska: Chelsea Londyn - Arsenal Londyn 4-1 (0-0)

29 maja na Bakı Olimpiya Stadionu w Baku odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Chelsea FC a Arsenal FC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Chelsea FC 4-1, który zdobył Ligi Europejskiej. Na stadionie zasiadło 51,370 widzów.

Liga Europy
2019-05-29 21:00 | Stadion: Bakı Olimpiya Stadionu | Widzów: 51370 | Arbiter: G. Rocchi
A. Iwobi 69'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez przez pierwszą połowę. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Tuż po przerwie jedenastka Chelsea FC (”The Blues”) objęła prowadzenie. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Olivier Giroud. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Emerson.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Rodriguezowi Pedro, zawodnikowi ”The Blues”.

Drużyna Arsenal FC (”Kanonierzy”) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”The Blues”, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie wynik na 2-0 podwyższył Rodriguez Pedro. Asystę przy golu zanotował Eden Hazard.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Blues” w 65. minucie spotkania, gdy Eden Hazard zdobył z karnego trzecią bramkę. W 66. minucie Monreal został zmieniony przez Mattéo Guendouziego.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”Kanonierów” doszło do zmiany. Alex Iwobi wszedł za Lucasa Torreirę. W 68. minucie kartkę otrzymał Andreas Christensen z Chelsea FC.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 69. minucie gola pocieszenia strzelił Alex Iwobi.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”The Blues” doszło do zmiany. Willian wszedł za Rodrigueza Pedro.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Eden Hazard z Chelsea FC. Przy zdobyciu bramki pomógł Olivier Giroud.

W 76. minucie Mateo Kovaczić został zmieniony przez Rossa Barkleya, co miało wzmocnić zespół ”The Blues”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mesuta Oezila na Josepha Willocka. Niedługo później trener Chelsea FC postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Edena Hazarda wszedł Davide Zappacosta, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Chelsea FC utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Sead Kolaszinać
76′ Mateo Kovaczić
Lucas Torreira Di Pascua67′
Luiz Frello Jorginho
Mesut Oezil78′
 60′ 56′ 71′ Rodriguez Pedro
Granit Xhaka
 49′ Olivier Giroud
Pierre-Emerick Aubameyang
 65′ (k.), 72′ 89′ Eden Hazard
Carl Jenkinson
89′ Davide Zappacosta
Stephan Lichtsteiner
Gary Cahill
Shkodran Mustafi
Marcos Alonso
Edward Nketiah
76′ Ross Barkley
Mohamed Naser Elsayed Elneny
Conor Gallagher
Mattéo Guendouzi Olié66′
71′ . Willian
Alex Iwobi67′  69′
George McEachran
Bukayo Saka
Gonzalo Higuain
Joseph Willock78′

Danny Welbeck

Arbiter nie ukarał piłkarzy Arsenal FC żadną kartką, natomiast zawodnikom Chelsea FC wręczył dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.