Liga Europejska: Cardiff Metropolitan University FC - FC Progrès Niederkorn 2-1 (1-0)

4 lipca na Cardiff International Sports Stadium odbył się pojedynek rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Cardiffu Metropolitan University FC a Progresu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cardiffu Metropolitan University FC 2-1. Ponieważ w pierwszym meczu zwyciężyła jedenastka Progresu 1-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 1 316 widzów.

Liga Europy
2019-07-04 19:30 | Stadion: Cardiff International Sports Stadium | Widzów: 1316 | Arbiter: L. Soteriou
M. De Almeida 73'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Progresu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Cardiffu Metropolitan University FC objął prowadzenie. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Jordan Lam.

Między 16. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Progresu i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cardiffu Metropolitan University FC.

Trener Cardiffu Metropolitan University FC postanowił bronić wyniku. W 56. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Eliota Evansa wszedł Mael Davies, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Cardiffu Metropolitan University FC utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Cardiffu Metropolitan University FC udało się strzelić gola i wygrać. W 61. minucie Jordan Lam został zastąpiony przez Tima Parkera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cardiffu Metropolitan University FC w 67. minucie spotkania, gdy Dylan Rees zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 70. minucie w jedenastce Progresu doszło do zmiany. Yannick Bastos wszedł za Yanna Marquesa.

Zawodnicy Progresu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mayron De Almeida.

W 77. minucie Charlie Corsby został zmieniony przez Diona Phillipsa, co miało wzmocnić zespół Cardiffu Metropolitan University FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Issę Bah na Filipe Correię w 85. minucie oraz Belmina Muratovica na Adriena Ferino w tej samej minucie. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aldina Skenderovica z Progresu, a w 88. minucie Chrisa Bakera z drużyny przeciwnej. Drużynie Progresu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Cardiffu Metropolitan University FC.

Tim Hall
43′ Kyle McCarthy
Metin Karayer
 67′ (k.) Dylan Rees
Tom Laterza
Bradley Woolridge
Yann Matias Marques70′
88′ Christopher Neil Alan Baker
Aldin Skenderovic79′
77′ Charlie Corsby
Ben Vogel
Joel Edwards
Belmin Muratovic16′ 88′
William Albert Evans
Sébastien Thill
56′ Eliot Evans
Issa Bah85′
 2′ 61′ Jordan Lam
Mayron De Almeida  73′
Alex Lang
Youn Czekanowicz
56′ Mael Davies
Filipe Jonni Correia Santos85′
Guto Williams
Adrien Ferino88′
Rhydian Morgan
Yannick Bastos70′
77′ Dion Phillips
Yannick Cervellera
Brad Flay
Ricardo Borges Magalhães
61′ Tim Parker
Gullit Oliveira Ramos

Przewaga drużyny Progresu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Progresu, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy Cardiffu Metropolitan University FC otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.