Liga Europejska: Bnei Yehuda Tel Aviv FC - Neftçi PFC Bakı 2-1 (1-0)

15 sierpnia na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie odbyło się starcie rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Bnei Tel Awiw a Neftci. Mecz zakończył się zwycięstwem Bnei Tel Awiw 2-1. Ponieważ w pierwszym pojedynku padł remis 2-2, awans wywalczyła jedenastka Bnei Tel Awiw. Na stadionie zasiadło 4 000 widzów.

Liga Europy
2019-08-15 19:00 | Stadion: HaMoshava Stadium | Widzów: 4000 | Arbiter: D. Doveri
E. Mahmudov 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bnei Tel Awiw w 15. minucie spotkania, gdy Dor Jan strzelił pierwszego gola.

W 18. minucie kartkę otrzymał Soni Mustivar z Neftci. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bnei Tel Awiw.

Na drugą połowę drużyna Neftci wyszła w zmienionym składzie, za Mamadou Kanego wszedł Rəhman Hacıyev. Trener Neftci postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił obrońcę Öməra Buludova i na pole gry wprowadził napastnika Bagaliego Dabę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Drużyna Neftci ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Tamabi Sages.

W 74. minucie Shay Mazor został zmieniony przez Shemora Tza'adona. W 78. minucie Mohammad Ghadir został zmieniony przez Matana Lazmiego, a za Dora Jana wszedł na boisko Ben Shimoni, co miało wzmocnić drużynę Bnei Tel Awiw. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daria da Silvę na Vangelisa Platelasa. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Emin Mahmudov.

Jedenastce Neftci zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Bnei Tel Awiw.

Ömər Fuad Buludov63′
74′ Shay Mazor
Steven Joseph-Monrose
 66′ Tamabi Sages
Mamadou Kane46′
Ismaila Wafougossani Soro
Emin Mahmudov  90′ (k.)
Avishay Cohen
Soni Mustivar18′
78′ Mohammad Ghadir
Dario Frederico da Silva81′
 15′ 88′ Dor Jan
Rauf Əliyev
Yehonatan Shabi
Aqil Məmmədov
Dor Elo
Tural Axundov
74′ Shemor Tza'adon
Vojislav Stanković
Dor Kochav
Rəhman Hacıyev46′
78′ Matan Ariel Lazmi
Namiq Ələsgərov
88′ Ben Shimoni
Vangelis Platelas81′
Roei Ben Shimon
Bagaliy Dabo63′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Bnei Tel Awiw, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali. Przewaga jedenastki Neftci w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Neftci przyznał jedną żółtą.