Liga Europejska: BK Häcken - Alkmaar Zaanstreek 0-3 (0-1)

1 sierpnia na Bravida Arena w Göteborgu odbył się mecz rozgrywek Ligi Europejskiej pomiędzy drużynami Häcken a AZ. Starcie zakończyło się zwycięstwem AZ 3-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu padł remis 0-0, awans wywalczył zespół AZ. Na stadionie stawiło się 3 845 widzów.

Liga Europy
2019-08-01 18:30 | Stadion: Bravida Arena | Widzów: 3845 | Arbiter: F. Schneider
O. Idrissi 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę AZ w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie bramkę zdobył Myron Boadu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AZ.

Drużyna Häcken ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Calvin Stengs.

W 65. minucie Paulinho został zastąpiony przez Alego Youssefa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 66. minucie spotkania, gdy Oussama Idrissi zdobył trzecią bramkę. Chwilę później trener AZ postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Oussamę Idrissiego wszedł Thomas Ouwejan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

W 73. minucie Guus Til został zmieniony przez Jordego Clasiego, a za Myrona Boadu wszedł na boisko Ferdy Druijf, co miało wzmocnić jedenastkę AZ. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elohora Ekpolę na Adama Anderssona oraz Erika Friberga na Gustava Berggrena. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Marco Bizot
75′ Elohor Godswill Ekpolo
Pantelis Chatzidiakos
39′ Rasmus Lindgren
Teun Koopmeiners
85′ Erik Friberg
Fredrik Midtsjae
Daleho Irandust
Guus Til73′
Ahmed Yasin
Myron Boadu  42′ 79′
65′ Paulo José de Oliveira
Oussama Idrissi  66′ 68′
Kwame Kizito
Calvin Stengs  56′ 39′
Patrik Christoffer Källqvist
Rody de Boer
85′ Gustav Berggren
Thomas Ouwejan68′
Johan Hammar
Yukinari Sugawara
Juhani Lauri Henrik Ojala
Jordy Clasie73′
75′ Adam Andersson
Ferdy Druijf79′
65′ Ali Youssef
Albert Guðmundsson
Viktor Lundberg
Bjørn Maars Johnsen

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom AZ wręczył dwie.