Reklama

Reklama

Liga Europejska: Benfica i Fenerbahce w półfinale

Benfica Lizbona i Fenerbahce Stambuł to dwaj kolejni półfinaliści Ligi Europejskiej. Wcześniej awans wywalczyła Chelsea Londyn.

Piłkarze Newcastle trafiali co prawda do bramki Benfiki, lecz za każdym razem ze spalonego. Ale tylko do czasu. W 72. minucie dwóch obrońców gości zastanawiało się, który z nich ma przejąć piłkę w polu karnym. Nie zastanawiali się natomiast zawodnicy "Srok", zabrali futbolówkę, a Papiss Demba Cisse wpakował ją głową do bramki Artura.

W doliczonym czasie gry Eduardo Salvio pozbawił gospodarzy złudzeń, uprzedzając obrońcę i strzałem z kilku metrów pokonując Tima Krula.

Remis 1-1 dał awans Portugalczykom, którzy wygrali u siebie 3-1.

Reklama

Newcastle United - Benfica Lizbona 1-1. Raport meczowy

Mecz Lazio - Fenerbahce odbył się przy pustych trybunach. To kara nałożona przez UEFA za niewłaściwe zachowanie kibiców rzymskiego klubu w jednym z poprzednich spotkań

Gospodarze mieli do odrobienia dwubramkową stratę z Turcji. Połowę strat odrobili po godzinie gry, gdy do siatki Fenerbahce trafił Bośniak Senad Lulić.

Trzynaście minut później Cenar Erkin doprowadził do wyrównania i zapewnił awans tureckiemu zespołowi.

Lazio Rzym - Fenerbahce Stambuł 1-1. Raport meczowy

W piątek w Nyonie odbędzie się losowanie par półfinałowych LE. Mecze 1/2 finału zaplanowano na 25 kwietnia i 2 maja. Finał zostanie rozegrany 15 maja w Amsterdamie.

Liga Europejska: Wyniki, strzelcy, składy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama